lt

Paprastai pacientai vienu ar kitu savo gyvenimo momentu yra priversti susimąstyti apie dantų tiesinimą. Dantų tiesinimas ir estetinis vaizdas, nors tai ir svarbus faktorius, jis yra kone menkiausias šios procedūros privalumas, – tvirtina specialistai. Jei svarstote apie dantų tiesinimą, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia pagrindinius dantų tiesinimo privalumus. Anot profesionalų, svarbu suprasti tam tikrų dantų gydymo procedūrų, tokių kaip dantų tiesinimas, ne tik estetinę, bet ir sveikatai palankią naudą.

Burnos sveikatos užtikrinimas

Gali pasirodyti netikėta, kad dantų tiesinimo procedūra iš tikrųjų gali būti naudinga burnos sveikatai. Kai dantys yra kreivi, jie labiau linkę pritraukti įvairius maisto likučius, kuriuos sunku pašalinti valantis dantis. Mažos ertmės, dantų tarpai yra dažniausia bakterijų dauginimosi vieta. Ištiesinus dantis pašalinsite sunkiai pasiekiamas vietas, kuriose gali kauptis maisto likučiai, formuotis apnašos ir kariesas.

Estetiškai gražesnė šypsena

Žinoma, privalome paminėti ir estetinį vaizdą, dėl kurio daugelis ir užsuka į ortodontų kabinetus. Pagerėjusi estetinė dantų išvaizda neabejotinai turi daug įtakos paciento bendrai savijautai, pasitikėjimui savimi ir pan.

Taisyklingo sąkandžio atstatymas

Daugelis žmonių turi netaisyklingą sąkandį ir kartais to net nežino. Tai apsunkina valgymą ir gali netgi sukelti bruksizmą nakties metu. Dantų tiesinimas padeda atstatyti taisyklingą sąkandį, po kurio maisto kramtymas tampa natūralesnis, o bruksizmas kelia mažiau problemų. Net jei netolygus sukandimas nėra žmogaus dantų tiesinimo tikslas, tai tikrai yra papildoma nauda.

Lengvesnis dantų valymas

Gerokai palengvėjęs dantų valymas yra vienas didžiausių privalumų, apie kurį daugelis nė nesusimąsto. Tiesius dantis valyti yra gerokai paprasčiau, tarpuose kaupiasi mažiau maisto likučių, nešvarumus lengviau pašalinti. Turint kreivus dantis kai kurias burnos ertmes pasiekti iš tiesų sudėtinga, o, jų neišvalius, kaupiasi bakterijos ir prasideda uždegiminiai procesai. Ilgainiui tai gali sukelti dantų ėduonį arba dantenų infekcijas.

Taisyklingesnė tartis

Jei pacientas turi kreivus, atsikišusius dantis, kai kurių žodžių tarimas gali būti gerokai apsunkintas. Dantys ir jų išsidėstymas yra labai svarbus taisyklingai kalbėsenai. Ištiesinus dantis tarimas palengvės ir taps natūralesnis.

Apsauga nuo dantų nusidėvėjimo

Dėl perkrautų apatinių dantų dažnai išsikiša vienas ar keli dantys, kurie trinasi į viršutinius. Tai, laikui bėgant, trikdo kramtymo funkciją ir verčia greičiau dėvėtis dantų emalį.

Sumažina danties pažeidimo riziką

Tiesūs dantys yra tvirtesni ir atsparesni. Tuo tarpu, pavyzdžiui, nelaimingo atsitikimo ar sumušimo atveju labiau tikėtina, kad susigrūdę, išsikišę viršutiniai dantys nulūžtų.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atkreipia dėmesį, kad dantų tiesinimas yra labai svarbus ne dėl estetinės išvaizdos, bet dėl bendros dantų ir burnos ertmės sveikatos. Klinikos specialistai mielai atsakys į Jūsų klausimus ir, prireikus, pasiūlys geriausią dantų tiesinimo būdą. Nedelskite ir džiaukitės puikia šypsena jau dabar!