lt

Nelygi dantų linija nėra vien tik estetinė yda. Tai yra defektas, kurį būtina gydyti. Kitu atveju netiesūs dantys gali pažeisti sveikus dantis ar net pakeisti viso žandikaulio padėtį. Dantų tiesinimo gali prireikti dėl įvairių priežasčių: paveldėjimo, dantų susiformavimo per anksti iškritus pieniniams dantims, traumų ar žalingų įpročių, tokių kaip kvėpavimas per burną ar vaikystėje per ilgai naudotas čiulptukas. Dantų tiesinimas Jums padės džiaugtis puikia šypsena ir savijauta.

Šiuolaikinės odontologijos kryptis – ortodontija – siūlo įvairias dantų tiesinimo technikas, kurios padeda gana greitai ištiesinti kreivus dantis ir džiaugtis nepriekaištinga šypsena. Svarbu žinoti, kad, rūpinantis, kaip ištiesinti nelygius dantis, taip pat sprendžiamos ir kitos burnos ertmės problemos.

  • Netiesius dantis lengviau puola ėduonis, apnašos nuo nelygių dantų ir jų tarpdančių išvalomos daug sudėtingiau. Rizikuojama, kad, susidarius dideliam jų sluoksniui, atsiras kariesas, dantenose prasidės uždegimas ir prireiks periodontologijos paslaugų.
  • Kreivus dantis sunku prižiūrėti ir išlaikyti sveikus, nes jie dėvisi netolygiai. Dažna nelygių dantų lydima problema – netaisyklingas žandikaulio sukandimas, kai vieni ar kiti dantys kramtyti naudojami labiau nei kiti. Kai kuriems dantims tenka didesnis krūvis, todėl jie labiau nusidėvi, teršiasi ir greičiau genda, o, blogiausiu atveju, gali lūžti, nuskilti arba juos gali tekti pašalinti.
  • Dantų protezavimas implantais ar uždedant tiltus dažnai net negalimas tol, kol dantys yra netiesūs. Prireikus protezuoti, nelygūs dantys dažnai gali trukdyti arba būti esminė kliūtis. Tokiu atveju dantys iš pradžių tiesinami ir tik paskui protezuojami. Svarbu žinoti, kad vyresniems pacientams dantų tiesinimas užtrunka ilgiau nei jaunesniesiems.
  • Be to, kreivi dantys keičia kalbėjimo manierą: gali būti sunku ištarti tam tikrus garsus, taisyklingai artikuliuoti žodžius. Šios ypatybės bei bendras nepasitikėjimas savimi kalbant yra trūkumai, kuriuos taip pat gali išspręsti dantų tiesinimas.

Šiuolaikinėje ortodontijoje efektyviausi yra breketai, inovatyviausios – Invisalign® kapos

Nors jaunesniesiems klientams breketai dažnai atrodo kaip išvaizdą darkanti priemonė, šiais laikais jie gali būti įvairių rūšių, net nepastebimi. Šie ortodontijos technikos įtaisai sukurti taip, kad, skirtingai nei tos pačios paskirties, bet ne tokios efektyvios dantų plokštelės, būtų nenuimami ir maksimaliai tiesintų dantis.

Kiekvienam klientui breketai pritaikomi ir gaminami pagal jų asmeninius duomenis. Specialia plomba breketai tvirtinami ant kiekvieno danties paviršiaus ir sujungiami į lanką, kuris ir kuria dantų tiesinamąjį poveikį. Dažniausiai kreivų dantų gydymas trunka kelis metus. Breketais lyginti dantis galima pradėti tuomet, kai jau visus pieninius pakeičia išdygę nuolatiniai dantys. Dantų tiesinimui breketais amžiaus apribojimų nėra, taigi pagal poreikį breketus gali nešioti ir vyresni žmonės.

Invisalign® kapos – šiuolaikinis ir gana dažnai pasirenkamas kitas dantų tiesinimo būdas. Tai individualiai pritaikomos, permatomos ir išimamos kapų plokštelės. Jos yra beveik nepastebimos, kelia mažai nepatogumų net išrankiausiems pacientams ir dėl to dažnai laimi „kovą“ prieš breketus.