lt

Nelygūs ar kreivi dantys – daugelį žmonių kamuojanti problema. Dažniausiai taip nutinka dėl paveldimumo, žalingų įpročių (pavyzdžiui, netaisyklingo kvėpavimo per burną), sutrikdyto dantų augimo, įvairių traumų ar kitų dantų pažeidimų. Nepaisant to, kokia yra dantų netolygumo priežastis, atkurti estetinę ir pasitikėjimą savimi keliančią šypseną nėra sudėtinga. Ortodontijos dėka, dantų tiesinimas ir taisyklingo sąkandžio atkūrimas yra paprastas ir greitas būdas išsvajotai šypsenai sukurti.

Klinikos „Dantų harmonija“ ortodontai pateikia atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų tiesinimą ir jo būdus.

Ar dantų tiesinimas gali būti atliekamas bet kokios amžiaus grupės pacientams?

Anot ortodontų, dantų tiesinimui amžiaus ribų nėra. Dažniausi ortodontijos specialistų pacientai yra jauni žmonės, paaugliai ar vaikai, tačiau šį gydymo metodą galima visapusiškai pritaikyti ir suaugusiems. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai prieš atliekant dantų tiesinimą vyresnio amžiaus žmonėms įvertina jų dantų būklę ir, jei būtina, paskiria reikiamą gydymą ar atlieka būtinas procedūras.

Kam reikalingas dantų tiesinimas bei sąkandžio koregavimas?

Dantų tiesinimas, kaip dažnas linkęs manyti, nėra vien tik estetinė problema. Tiesūs dantys ir taisyklingas sąkandis apsaugo nuo įvairių burnos ertmės problemų. Netiesūs dantys yra netolygiai naudojami, todėl, kramtant maistą, yra labiau apkraunama viena ar kita dantų pusė. Tai ateityje gali grėsti ir dantų netekimu. Be to, tokius dantis sunkiai vienodai išvalyti, gerokai greičiau formuojasi ėduonis, gali kilti uždegimai, atsirasti kalbos sutrikimų. Dažnai žmonės kompleksuoja dėl netaisyklingos šypsenos, vengia bendrauti, todėl, laikui bėgant, gali kilti ir psichologinių problemų.

Kaip išsirinkti tinkamą dantų tiesinimo metodą?

Dantų tiesinimą galima suskirstyti į kelias grupes.

Dantų tiesinimas breketais – bene populiariausias nelygių dantų tiesinimo būdas. Ortodontijos specialistai siūlo modernių technologijų pagalba sukurtus ir vos pastebimus patogius breketus, kurie gali būti išoriniai ir vidiniai. Vidiniai breketai yra tvirtinami prie vidinių dantų paviršių iš liežuvio pusės, tad iš išorės žiūrint jų net nesimato. Išoriniai breketai yra tvirtinami iš danties išorinės pusės. Vidiniai breketai yra gaminami kiekvienam pacientui individualiai.

Dantų tiesinimo plokštelės tai – dantų formos įtvarai, kurie burnoje laikosi su specialiais kabliukais. Laikui bėgant, ši plokštelė palaipsniui keičia dantų padėtį. Dantų plokštelės kainuoja mažiau nei breketai, tačiau reikalauja didesnės papildomos priežiūros.

Dantų tiesinimas Invisalign kapomis yra pažangus ir komfortiškas būdas sutvarkyti nelygius dantis. Šio tipo kapų plokštelės yra pritaikomos kiekvienam pacientui atskirai pagal jo burnos ertmę. Invisalign kapos yra beveik nepastebimos, todėl yra dažnas klinikos „Dantų harmonija“ pacientų pasirinkimas.

Jei nežinote, koks dantų tiesinimo būdas Jums tinka labiausiai, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai kviečia atvykti konsultacijai, kurios metu bus atlikta burnos ertmės apžiūra, įvertinta dantų būklė ir pasiūlyti dantų tiesinimo būdai.