lt

Anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, klysta manantys, kad kreivi dantys ir netaisyklingas sąkandis yra tik estetinė problema. Turintys tokius dantis pacientai ilgainiui susiduria su aibe didesnių sveikatos problemų.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia svarbiausius dalykus, kuriuos turi žinoti pacientai apie dantų tiesinimą.

Dantų tiesinimas: kartais – neišvengiamybė, kartais – galimybė

Klinikos specialistai, apžiūrėję Jūsų dantis, jų būklę, atlikę reikiamus diagnostikos tyrimus, gavę rentgeno nuotraukas, įvertina, kokia yra Jūsų sąkandžio ir dantų padėtis ir pateikia galimus gydymo variantus. Tam tikrais atvejais tiesinti dantis nėra būtinybė ir tai pasirenkama daryti labiau dėl estetinių priežasčių – tiesūs dantys atrodo gražiau ir patraukliau, jų tarpuose mažiau kaupiasi apnašos ir pan.

Jei gydytojas nurodė, kad dantų tiesinimas Jums yra būtinas ir vis dar svarstote, ar Jums tikrai būtina tiesinti dantis, turite įvertinti visas galimas pasekmes ateityje. Estetinis vaizdas anaiptol nėra kreivų dantų problema.

Kodėl būtina tiesinti kreivus dantis?

  • Kreivų dantų priežiūra – sudėtingesnė, todėl atsiranda didesnė tikimybė ėduonies, apnašų atsiradimui, uždegimų formavimuisi.
  • Netaisyklingų dantų dėvėjimasis yra greitesnis, ilgainiui galimas vieno ar kelių dantų netekimas.
  • Netaisyklingas sąkandis neleidžia tinkamai sukramtyti maisto produktus, todėl gali atsirasti virškinimo problemų.
  • Priklausomai nuo individualių problemų galimi kalbos sutrikimai
  • Ilgainiui atsiranda kompleksas dėl netaisyklingos dantų padėties, vengiama šypsotis ir dažnai net bendrauti su aplinkiniais, todėl ilgainiui galimas susidūrimas su psichologinėmis problemomis.

Kokį dantų tiesinimo būdą pasirinkti?

Gydytojas, įvertinęs paciento burnos būklę ir atlikęs reikiamus sprendimus, pateikia galimus dantų tiesinimo variantus. Tai gali būti nuimami ortodontiniai aparatai, tai yra kapos, dantų plokštelės ir nenuimami, tai yra breketai. Pastarieji yra vertinami kaip vienas iš efektyviausių dantų tiesinimo būdų. Galima rinktis iš įvairių skirtingų breketų variantų, šiuo metu siūlomi ir vidiniai visiškai nepastebimi breketai.

Breketai dažniausiai yra skirstomi į vidinius breketus ir išorinius breketus.

Kuo tokie ypatingi vidiniai breketai? Visų pirma dėl to, kad jų nesimato, mat daugelis pacientų rūpinasi, kaip breketai pakeis jų išvaizdą. Vidiniai breketai yra pritvirtinami prie vidinio dantų paviršiaus, tad jų visiškai nematyti. Tokio tipo breketai gaminami pagal individualų kiekvieno paciento dantų antspaudą. Be to, jie yra plonyčiai, todėl patogiai priglunda prie vidinės dantų pusės.

Išoriniai breketai dažniausiai skirstomi į vadinamuosius naujosios kartos (kitaip tariant beligatūrius) ir „senosios kartos“ (kitaip tariant tradicinius). Šie breketai gaminami iš metalo arba keramikos. .

Neverta jaudintis dėl dantų – iš metalo pagaminti breketai negadina danties emalio, nesukelia ėduonies. Keraminiai breketai, natūralu, atrodo išties estetiškiau, jų spalva mažai skiriasi nuo natūralių dantų. Tokio tipo breketus paprastai renkamasi dėl estetikos.

Turite klausimų ar nežinote, kokį dantų tiesinimo būdą pasirinkti? Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra pasirengę suteikti išsamią konsultaciją.