lt

Dantų tiesinimas – tai ne tik estetikos klausimas. Tai yra investicija į Jūsų sveikatą bei gyvenimo kokybę. Tačiau kartu su gražia šypsena, dantų tiesinimas reikalauja pokyčių jūsų burnos higienos įpročiuose. Šiame straipsnyje aptarsime, kas keičiasi dantų tiesinimo ir burnos higienos atžvilgiu.

Teigiami pokyčiai burnos ertmėje

Tik nuėmus breketus arba plokštelę galite jaust šiek tiek diskomforto ir skausmo, tačiau su laiku tai sumažėja. Kai dantys yra tinkamai išdėstyti, mažiau tikėtina, kad atsiras dantų ėduonis ar kitos dantų ligos, nes gerai išdėstytus dantis lengviau išvalyti ir išlaikyti švarius. Be to, ištiesinti dantys pagerina žandikaulio funkciją, užtikrinant tinkamą kramtymą ir kalbėjimą. Taigi, nors dantų ištiesinimas plokštelėmis ar breketais gali būti ilgas ir kartais sudėtingas procesas, galutinis rezultatas yra sveiki ir gražūs dantys, kurie pagerina bendrą burnos sveikatą ir suteikia pasitikėjimo savimi.

Nauji dantų higienos įpročiai

  1. Daugiau laiko skiriama burnos priežiūrai: baigus dantų tiesinimo procesą, kuris kartais gali trukti iki dešimties metų, būtina pasirūpinti tinkama burnos higiena, ypač jei naujam dantų sąkandžiui palaikyti yra įstatomas reteineris. Tokiu atveju rekomenduojama įsigyti specialius tarpdančių šepetėlius, kurių pagalba lengviau išvalysite sunkiai pasiekiamus tarpus. Bendrai burnos higienai siūloma naudoti minkštą dantų šepetėlį, kad būtų išvengta implantų pažeidimo.
  2. Profesionalios odontologinės priežiūros reikšmė: ištiesinus dantis, vizitai pas odontologą dar nesibaigia. Kurį laiką, pasiekus galutinį rezultatą, svarbu prižiūrėti naujus dantis bei reguliariai pasitikrinti, ar ištiesinti dantys gerai adaptuojasi bei lieka savo vietose.
  3. Atidumas mitybai: pirmus mėnesius po breketų arba dantų plokštelės nuėmimo dantys šiek tiek jautresni. Todėl rekomenduojama atsižvelgti į mitybą, vengti kietų maisto produktų, ypač karšto ir šalto maisto. Tai padės išvengti nemalonių pojūčių, kurie gali atsirasti dėl jautresnių dantų.
  4. Dantų stiprinimas su fluoridu: dantų pastos su fluoru ir burnos skalavimo skysčiai yra rekomenduojami visiems, siekiant išlaikyti likusių natūralių dantų sveikatą.

Dantų tiesinimas yra puikus būdas atkurti savo šypseną ir pasitikėjimą savimi. Tačiau svarbu nepamiršti, kad šis procesas reikalauja šiek tiek daugiau pastangų, susijusių su burnos higiena. Tinkamai prižiūrėdami savo naują šypseną galėsite ja mėgautis ilgą laiką!

Taigi, ar dantų tiesinimas keičia burnos higienos įpročius? Taip, bet šie pokyčiai yra tik į naudą. Su tinkama priežiūra ir profesionalia odontologo pagalba, Jūsų dantų tiesinimo ir burnos higienos rutina bus ne tik efektyvi, bet ir labai naudinga Jūsų bendrai sveikatai.