lt

Retas pacientas gali pasigirti natūraliais sveikais ir baltais dantimis. Šiuolaikinės technologijos ir naujos gydymo metodikos suteikia galimybę džiaugtis puikia šypsena net ir praradus vieną ar kelis dantis. Dažniausiai dantys prarandami dėl įvairių traumų, kariesio, aplink dantis esančių audinių ligų, netaisyklingos dantų padėties, sąkandžio ir daugelio kito bėdų. Jei dantų plombavimo nepakanka, dantų protezavimas yra vienas iš efektyviausių dantų atkūrimo būdų.

Dantų protezavimas padeda pilnai atkurti kramtymo funkciją, estetinį dantų vaizdą, atsikratyti arba išvengti įvairių psichologinių problemų, virškinamojo trakto ir kalbos sutrikimų, žandikaulio nykimo ir pan. Klinikos „Dantų harmonija“ profesionalai pateikia svarbius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie dantų protezavimą.

Dantų protezavimas – kas tai?

Dantų protezavimas – procedūra, kurios metu galima atkurti dantų audinių anatominę formą, funkciją ir spalvą. Toks dantų atkūrimo būdas siūlomas tik tais atvejais, kai vieno ar kelių dantų nebegalima atkurti plombuojant. Dantų protezavimas padeda atkurti net ir mažas dantų vageles ir kauburėlius, todėl pilnai atkuriama kramtymo funkcija ir pacientai gali džiaugtis plačia šypsena ir norimu maistu.

Dantų protezavimui naudojama bemetalė keramika ir cirkonis. Tai per daugelį darbo metų patikrintos aukščiausios kokybės medžiagos.

Ar man būtina rinktis dantų protezavimą?

Konkretus dantų atkūrimo būdas pasirenkamas tik po išsamių diagnostinių tyrimų, apžiūros, paciento lūkesčių išsiaiškinimo ir gydytojo konsultacijos. Situacija vertinama pagal individualią paciento dantų ir dantenų būklę bei finansines galimybes.

Svarbu pabrėžti tai, kad, anot klinikos „Dantų harmonija“ profesionalų, prarastus ar pašalintus dantis reikėtų protezuoti kiek įmanoma greičiau. Neatkurti dantys gali sukelti gausybę kitų sveikatos problemų.

Kokie yra dantų protezavimo būdai?

Klinikoje „Dantų harmonija“ siūlomas dantų protezavimas išimamais ir neišimamais (fiksuotais) dantų protezais. Fiksuoti dantų protezai tai yra vainikėliai, dantų protezų tiltai arba protezai, tvirtinami ant implantų. Išimami dantų protezai tai yra plokštelės, lanko atraminiai protezai.

Kaip išsirinkti geriausią dantų protezavimo būdą?

Geriausio ir visiems pacientams tinkamo dantų protezavimo būdo nėra. Tai priklauso nuo individualios paciento situacijos, burnos ertmės būklės, prarastų dantų ir jų vietų, finansinių galimybių ir lūkesčių.

Kokie diagnostiniai tyrimai taikomi prieš dantų protezavimo procedūrą?

Dantų protezavimas yra gana paprasta procedūra, tačiau prieš ją atliekant svarbu tinkamai pasiruošti. Kiekvienam pacientui atliekami diagnostiniai tyrimai, parenkamas tinkamas gydymo būdas ir sudaromas gydymo planas.

Klinika „Dantų harmonija“ naudoja 3D kompiuterinę tomografiją, atliekamos skaitmeninės panoraminės ir dentalinės rentgeno nuotraukos. Jei būtina, konsultuojamasi su implantologais, periodontologais, ortodontais ir kitais specialistais. Prieš dantų protezavimą būtina atlikti profesionalią dantų higieną, dantų plombavimą ir kitas procedūras.

CAD/CAM dantų protezų laboratorijoje kompiuteriu sumodeliuojami ir pagaminami dantų protezai. „NobelProcera“ skeneriu pagreitinamas ir kontroliuojamas dantų protezų gaminimo procesas.

Jei turite klausimų, kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ specialistus.