lt

Pacientams, praradusiems dantį ar kelis dantis dėl dantenų ar dantų ligų, nelaimingo atsitikimo ar kitų priežasčių, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pataria nedelsiant kreiptis į profesionalus. Danties praradimas gali sukelti žandikaulio nykimą, psichologines ir kitas sveikatos problemas.

Dantų protezavimas padeda atstatyti prarastus dantis ir toliau mėgautis gyvenimu. Klinikos gydytojų teigimu, su dantų praradimu susiduria tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus pacientai. Praradus vieną dantį ir laiku nesiėmus reikiamų veiksmų, sutrinka kramtymo funkcija, pradeda nykti žandikaulis ir atsiranda galybė kitų problemų. Dantų protezavimas padeda atstatyti natūralių dantų kramtymo funkciją bei atkurti prarastus pacientų dantis.

Dantų protezavimas: kaip išsirinkti tinkamiausią protezavimo būdą?

Prieš pasiūlant konkretų dantų gydymo būdą, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atlieka išsamią kiekvieno paciento dantų ir dantenų apžiūrą, diagnostinius tyrimus, rentgeno nuotrauką. Jus gydantis gydytojas įvertins Jūsų padėtį ir pasiūlys galimus dantų gydymo ar atstatymo būdus, aptars dantų protezavimo būdus, jų eigą, trukmę ir tikėtiną rezultatą.

Jei leidžia finansinės galimybės, klinikos gydytojai rekomenduoja rinktis neišimamus dantų protezus. Pastarieji yra gerokai patogesni, tiksliau atkuria natūralią kramtymo funkciją ir leidžia mėgautis įprastu maistu. Kramtymo funkcija tokiais dantų protezais atkuriama beveik visu 100 procentų. Tuo tarpu išimami dantų protezai geba atkurti vos 25 proc. kramtymo funkciją.

Neišimami dantų protezai gali būti kelių rūšių:

  1. protezai, kurie yra tvirtinami ant dantų implantų: vainikėliai, tiltai, pilni dantų lankai;
  2. ant nuosavų dantų: vainikėliai, tiltai, užklotai, laminatės;

Dantų protezai, kurie yra pritvirtinti ant dantų implantų, yra artimiausia natūralaus danties kopija, nes geba atkartoti visas funkcijas. Į žandikaulį įsriegtas implantas suauga su kaulu, todėl gali pilnai atkartoti natūralaus danties šaknį. Įsriegus implantą, pacientui ant pastarojo tvirtinamas protezas. Tokio tipo danties protezas atrodo itin natūraliai, atkuria tikro danties funkcijas, todėl pacientai nejaučia diskomforto.

Prie neišimamų dantų protezų priskiriami ir dantų vainikėliai. Šie yra pagaminti iš bemetalės keramikos, cirkonio oksido. Klinikos „Dantų harmonija“ gydytojai dantų vainikėlius rekomenduoja pacientams, kurių nuosavi dantys yra susidėvėję ar nuskilę.

Dantų protezų tiltai dantų protezavimo metu yra pritvirtinami ant gretimų nuosavų dantų. Pastarieji yra šlifuojami, jiems tenka nemažas krūvis, todėl šis dantų protezavimo būdas rekomenduojamas rečiau.

Atsižvelgiant į finansines galimybes ir dantų bei dantenų būklę, pacientams gali būti pasiūlyti ir išimami dantų protezai – lanko atraminiai protezai („biugeliai), plokštelės. Lanko atraminiai protezai dažniausiai siūlomi pacientams, kurių nuosavi dantys yra sveiki bei tvirti, geba atlaikyti didesnį krūvį maisto kramtymo metu.

Dantų protezavimas padeda atkurti ne tik nuosavų dantų išvaizdą, bet ir funkcijas, tačiau, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, svarbu tinkamai pasirinkti tinkamiausią dantų atkūrimo būdą ir procedūrą atliekančius specialistus. Patyrę specialistai ir tinkama dantų protezų priežiūra užtikrins protezų ilgaamžiškumą ir tinkamą funkcionalumą.

Dantų Harmonija