Frazė „dantų protezavimas“ daugeliui žmonių vis dar skamba nemaloniai, nes jų pasąmonėje tai asocijuojasi su dantimis stiklinėje, dantų šlifavimu ar metalinių dantų įstatymu. Tie laikai jau praeityje. Modernios technologijos suteikia galimybę preciziškai atkurti prarastus ar pašalintus dantis, jų kramtymo funkciją itin greitai ir neskausmingai.
Dantų protezavimas – tai procedūra, kurios metu atkuriami prarasti arba pažeisti dantys naudojant šiuolaikines dantų protezavimo technologijas. Toks dantų atkūrimo būdas gali būti taikomas tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonėms.
Neabejotina, kad dantų netekimas pacientus priverčia jausti diskomfortą tiek valgant, tiek bendraujant su kitais žmonėmis. Todėl, praradus vieną ar kelis dantis, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja į specialistus kreiptis kiek įmanoma greičiau. Dantys dažniausiai yra protezuojami tada, kai yra pažeisti jų audiniai, netolygus arba didelis kramtymo krūvis tenka vienai pusei, dėl įvairių ligų ar traumų buvo pašalintas dantis ar keli dantys ir kitais atvejais.
Taigi pirmas žingsnis – vizitas pas gydytoją, kuris, apžiūrėjęs Jūsų burnos ertmę ir atlikęs reikiamus diagnostinius tyrimus, pasiūlys galimus dantų protezavimo būdus ir detaliai išaiškins gydymo eigą.
Diagnostikai naudojama 3D kompiuterinė tomografija, skaitmeninės panoraminės ir dentalinės rentgeno nuotraukos. Klinikos CAD/CAM dantų protezų laboratorijoje maksimaliai tiksliai sumodeliuojami ir pagaminami dantų protezai. Dantų protezų gamybą padeda kontroliuoti ir efektyvinti „NobelProcera“ skeneris. Turima įranga ir šiuolaikinėmis technologijomis klinika „Dantų harmonija“ išsiskiria net Baltijos šalyse.
Prireikus, prieš dantų protezavimą atliekamos kitos procedūros – profesionali dantų higiena, gydymas ar kt.
Dantų protezus būtų galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes – išimamus ir neišimamus.
Išimami dantų protezai yra skirstomi į lanko atramos protezus ir plokšteles. Šio tipo protezų efektyvumas yra ganėtinai mažas ir siekia 30-40 procentų. Tokio tipo dantų protezai dažniausiai yra siūlomi tiems pacientams, kurių dantys yra pakankamai geros būklės ir gali atlaikyti didelį krūvį, susidariusį kramtymo metu. Esant galimybei, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja rinktis neišimamus dantų protezus – jų efektyvumas yra gerokai didesnis, kramtymo funkcija atkuriama 100 proc., pacientai nejaučia papildomo diskomforto, dantų priežiūra yra paprastesnė.
Neišimami dantų protezai gali būti skirstomi į tris grupes: protezai, tvirtinami ant implantų; dantų protezų tiltai; ir bemetalės keramikos, cirkonio oksido arba metalo keramikos vainikėliai. Protezai, tvirtinami ant implantų, kurie yra įsriegti į žandikaulį, kad nepakistų žandikaulio forma po prarasto danties. Jie praktiškai niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų tiek savo išvaizda, tiek funkcijomis. Dantų protezų tiltai tvirtinami ant gretimų natūralių sveikų dantų juos minimaliai nušlifuojant. Vainikėliai dažniausiai yra dedami ant dantų, kurie yra susidėvėję, nuskilę, turi pažeistą natūralaus danties paviršių.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Mitai, susiję su estetinio plombavimo procedūra
Viskas, ką reikia žinoti apie dantų tiesinimą kapomis
Ko labiausiai bijo žmonės, susidūrę su dantų implantacijos poreikiu?
Kodėl dantų implantacija vieniems pacientams kainuoja daugiau, o kitiems – mažiau?
Atsakymai į populiariausius klausimus apie estetinį plombavimą
Kas geriau – „All on 4” gydymo metodika ar pavieniai implantai?