Dėl įvairiausių aplinkybių (genetikos, traumų, prastos higienos, karieso ir t.t.) bėgant metams kiekvieno iš mūsų dantų būklė kinta. Retai žmogus gali pasigirti natūraliai sveikais dantimis, prie kurių niekada neprisilietė odontologai. Kartais problemoms išspręsti užtenka paprasčiausio plombavimo, bet pasitaiko atvejų, kai padėti gali tik dantų protezavimas. Klinikoje „Dantų harmonija“ protezavimas yra dažna ir platų galimybių spektrą turinti procedūra.
Dantų protezavimas – prarastų dantų anatominės formos, spalvos ir funkcijos atkūrimas pasitelkiant bemetalę keramiką ir cirkonį. Dantų protezavimo technikų pasirinkimas labai platus – nuo fiksuotų (dantų vainikėliai, dantų protezų tiltai, protezai, tvirtinami ant implantų) ir išimamų protezų (plokštelės, lanko atraminiai protezai). Fiksuoti protezai pacientams yra taikomi dažniausiai.
Dantų vainikėliai taikomi esant rimtiems dantų pažeidimams, kai reikalinga restauracija. Dantis yra nušlifuojamas, o ant jo uždedamas natūralų dantį atkartojantis vainikėlis. Dantų tiltai padeda atkurti dantų fonetines funkcijas, padeda žmogui lengviau kramtyti. Taikant šį metodą nušlifuojami greta prarasto danties esantys dantys, o tarpas užpildomas protezu. Protezai, tvirtinami ant implantų yra pats pažangiausias metodas, nes šalia esantys dantys nešlifuojami. Procedūros metu į kaulą, esantį trūkstamo danties vietoje įsriegiamas implantas, o ant jo dedama karūnėlė.
Išimami protezai, nors ir naudojami rečiau, turi savų privalumų. Pavyzdžiui, nedidelė kaina. Plokštelės pacientams naudojamos tada, kai dėl didelių defektų negalima atlikti implantacijos. Specialistai rekomenduoja rinktis ne įprastas, o elastines plokšteles, gaminamas minkštu elastiniu pagrindu, kuris, suminkštėjęs nuo šilumos, gali lengviau prisitaikyti prie burnos formos. Lanko atraminiai protezai turi plonas metalines juosteles, kurių pagalba prie likusių dantų tvirtinasi apkabėlėmis ir užraktais, todėl pasižymi geresne fiksacija.
Dantų protezavimo būdo efektyvumas ne visada priklauso nuo kainos ar populiarumo. Kiekvieno paciento atvejis ir problemos yra individualūs, todėl prieš nusprendžiant, kokį metodą rinktis, būtina pasikonsultuoti su specialistu ir atlikti išsamius diagnostinius tyrimus.
Klinikos specialistai, prieš sudarydami gydymo planą, atlieka dantų higieną, plombavimą, kitas procedūras ir padaro skaitmenines panoramines ir dentalines rentgeno nuotraukas, pasinaudodami 3D kompiuterinės tomografijos technologija. Atsiradus būtinybei, taip pat vyksta konsultacijos su ortodontais, implantologais ir periodontologais. Dantų protezai kompiuteriu modeliuojami ir gaminami laboratorijoje, kurioje „NobelProcera“ skaitytuvas pagreitina ir kontroliuoja visą gamybos procesą.
Protezai tinkami tiek atskirų dantų, tiek dantų grupių atkūrimui. Aukštos kokybės keramikos masė, iš kurios gaminami protezai, puikiai prisitaiko prie žmogaus organizmo ir nesukelia nepatogumų, todėl šio metodo pagalba šypsena vėl gali džiaugtis net ir tie pacientai, kurie prarado visus dantis.
Visus, kurie dvejoja dėl dantų protezavimo, bet nori vėl šypsotis ir pasitikėti savimi, „Dantų harmonijos“ specialistai kviečia kreiptis konsultacijai.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Mitai, susiję su estetinio plombavimo procedūra
Viskas, ką reikia žinoti apie dantų tiesinimą kapomis
Ko labiausiai bijo žmonės, susidūrę su dantų implantacijos poreikiu?
Kodėl dantų implantacija vieniems pacientams kainuoja daugiau, o kitiems – mažiau?
Atsakymai į populiariausius klausimus apie estetinį plombavimą
Kas geriau – „All on 4” gydymo metodika ar pavieniai implantai?