lt

Dantų implantavimas, anot odontologų, – vienas ilgaamžiškiausių prarastų dantų atkūrimo būdų. Jei tinkamai prižiūrėsite dantų implantus, jie Jums tarnaus dešimtmečius arba net visą gyvenimą.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų implantavimą, jo eigą ir kitus svarbius dalykus.

Klausimas Nr. 1. Praradau vieną dantį. Ar man būtinas dantų implantavimas?

Dantų implantavimą paprastai siūlome pacientams nepriklausomai nuo prarastų dantų skaičiaus. Taigi dantų implantavimas galimas praradus vieną, kelis dantis ar visą dantų eilę. Jei praradote visus dantis, dantų implantavimas yra greičiausiai vienintelis būdas juos atkurti.

Klausimas Nr. 2. Ar dantų implantavimui taikomi amžiaus apribojimai?

Dantų implantavimo procedūra atliekama merginoms nuo 16 metų ir vaikinams nuo 18 metų. Į augantį žandikaulį dantų implantų statyti nerekomenduojama, todėl tokie amžiaus apribojimai pasirinkti neatsitiktinai. Vyresniems pacientams amžiaus apribojimų nėra. Išimtys gali būti taikomos žmonėms, turintiems tam tikrų patalogijų, dėl kurių dantų implantavimo procedūra yra negalima.

Klausimas Nr. 3. Ar praradus dantį turiu iš karto kreiptis dėl jo atkūrimo?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja nelaukti ir praradus net ir vieną dantį nedelsiant kreiptis į odontologijos kliniką. Paskubėti svarbu dėl to, kad ilgainiui gali pakisti kramtymo funkcija ar net žandikaulio sandara. Tuomet gali prireikti kaulo priauginimo ar sinusų pakėlimo operacijų.

Svarbu žinoti, kad prieš dantų implantavimo procedūrą  dažnam pacientui dėl kaulinio audinio nepakankamumo prireikia papildomų procedūrų. Jei pastebimas kaulo trūkumas viršutiniame žandikaulyje, kur bus įgręžiami implantai, odontologai atlieka sinuso dugno pakėlimo arba kaulo storinimo procedūras.

Klausimas Nr. 4. Ar aplinkiniai pastebės, kad man atliktas dantų implantavimas?

Paprastai dantų implantai praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, juos atskirti gali tik specialistai. Šiuolaikinės technologijos padeda sukurti tokius dantų implantus, kurie ne tik nesuteikia pacientams diskomforto, natūraliai prisitaiko prie žmogaus organizmo, bet ir nesiskiria nuo natūralių dantų.

Klausimas Nr. 5. Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Po dantų implantavimo klinikos specialistai Jums suteiks išsamią informaciją apie tolesnę dantų priežiūrą, tačiau iš esmės ji nesiskiria nuo įprastos natūralių dantų higienos.

Klausimas Nr. 6. Kaip išsirinkti tinkamiausią prarasto danties ar dantų atkūrimo būdą?

Be specialistų pagalbos tai padaryti bus tikrai nelengva. Odontologijos klinikos specialistai atidžiai apžiūrės Jūsų dantis, įvertins burnos ir dantų būklę, prireikus, atliks papildomus tyrimus, padarys rentgeno nuotraukas ir pateiks išsamią informaciją apie galimus dantų atkūrimo būdus, gydymo eigą, trukmę ir atsakys į visus pacientų klausimus.

Vis dar abejojate dėl tinkamiausio dantų gydymo ar nežinote, ką daryti? Klinikos „Dantų harmonija“ profesionalai ne tik padės pasirinkti geriausią dantų gydymo ar atkūrimo būdą, bet ir patars, kaip prižiūrėti dantis siekiant išvengti didesnių bėdų.

 

Dantų Harmonija