lt

Dantų netekimas kiekvienam yra emociškai sudėtingas procesas. Specialistai teigia, kad šiandieninės technologijos ir dantų implantavimas padeda atkurti vieną ar kelis dantis taip greitai, kad nė nepajusite didelio diskomforto.

Kviečiame susipažinti su pacientų dažnai užduodamais klausimais, į kuriuos atsako klinikos „Dantų harmonija“ specialistai.

Nusprendžiau rinktis dantų implantavimo procedūrą. Koks implantavimo būdas yra efektyviausias?

Efektyviausias dantų atkūrimo būdas priklauso nuo individualios situacijos, todėl pasakyti konkrečiai, kuris iš jų yra pats geriausias, yra sudėtinga.

Palyginus išimamus protezus su dantų implantavimu galima išskirti esminį skirtumą – komfortą. Jei pacientas pasirenka, pavyzdžiui, išimamą plokštelę, dažnai jam kyla gana daug nepatogumų, tai nėra labai patogu. Ženkliai pagerinti situaciją ir kramtymo funkciją galima pritvirtinus protezą ant dviejų implantų. Jei pacientas neturi visų vieno žandikaulio dantų, naudojama konstrukcija ant keturių arba šešių-aštuonių implantų. Tokiu būdu pacientui suteikiama galimybė jaustis tarytum turint natūralius dantis.

Akivaizdu, kad ant dantų implantų atkuriami dantys turi daug daugiau privalumų nei dantų tiltai ar išimami dantų protezai. Paprastai tinkamai prižiūrimų implantų nereikia keisti ir jų pakanka visam gyvenimui. Dantų implantavimas padeda atkurti danties vainiką ir jo šaknį, tokiu būdu pacientas yra apsaugomas nuo kaulo tirpimo ir kitų sveikatos problemų. Be to, svarbus faktorius yra ir sveikų dantų išsaugojimas. Greta esančių sveikų dantų nereikia šlifuoti.

Ar pasirinkus dantų implantus galėsiu valgyti įprastą maistą?

Dantų implantai yra stabilūs ir komfortiški, pacientų kramtymo funkcija atkuriama 100 proc., todėl galite mėgautis įprastu maistu dėl to nesijaudindami. Palyginimui, išimama dantų plokštelė atkuria vos 30-40 proc. kramtymo funkciją.

Ar dantų implantai man tiks?

Dantų implantavimui naudojamas titanas. Tai yra itin tvirta ir nealergizuojanti medžiaga. Dantų implantai nesukelia alerginės ar atmetimo reakcijos, o praktika rodo, kad itin paprastai prisitaiko prie žmogaus organizmo ir „suauga“ su žandikaulio kaulu. Danties implantas yra titaninis sraigtelis, ant kurio tvirtinama bemetalės keramikos karūnėlė, tokiu būdu suformuojant danties pakaitalą, tinkamą kramtymo ir estetinio vaizdo atkūrimui.

Netekau visų vieno žandikaulio dantų, ar dantų implantavimas man tinka?

Taip. Dantų implantavimas tinka net ir praradus ar pašalinus visus vieno žandikaulio dantis. All-on-4® gydymo metodas padeda dantis atkurti vos ant 4 implantų. Jums nereiks naudoti išimamos dantų plokštelės, galėsite be vargo džiaugtis komfortišku kramtymu bei puikia išvaizda. Net ir praradus visus dantis, dantų implantavimas Jums suteikia galimybę jaustis lyg turint natūralius dantis.

Ar kiti pastebės, kad mano dantys yra implantuoti? Ar jie skirsis nuo natūralių dantų?

Šiuolaikinės technologijos klinikos „Dantų harmonija“ specialistams leidžia atkurti dantis taip, kad juos atskirti nuo natūralių dantų galėtų tik specialistai.