Dantų implantavimas – kone geriausias prarastų dantų atkūrimo būdas. Dantų implantais atkurti dantys apsaugo pacientus nuo žandikaulio kaulio nykimo, neleidžia sveikiems dantims pasislinkti iš savo vietos ir atrodo natūraliai kaip natūralūs dantys. Dantų implantavimas suteikia galimybę atkurti vieną, kelis ar net visus prarastus dantis.
Dantų implantaciją galima būtų pavadinti vienu pažangiausiu bei ilgaamžiškiausiu prarasto danties atstatymo būdu, kuris odontologijoje yra taikomas jau daugiau kaip penkiasdešimtmetį.
Tai danties šaknies pakaitalai, ant kurių yra tvirtinami protezai. Implantai dažniausiai yra gaminami iš tokių medžiagų kaip titanas bei metalas, kurį žmogaus organizmas yra linkęs lengvai įsisavinti bei nesukelia papildomų alerginių reakcijų.
Danties sudedamos dalys – tai vainikas (dalis virš dantenų) ir šaknis (nematoma danties dalis po dantenomis). Žandikaulio kaule randasi šaknis, kuri laiko dantį reikiamoje vietoje. Nors ir yra nemažai būdų, padėsiančių atstatyti danties vainiką, tačiau tik dantų implantavimo dėka yra pilnai įmanoma atstatyti dantį – tiek šaknį, tiek vainiką. Dantų implantai tiek savo funkcijomis, tiek išvaizda atlieka natūralių dantų funkciją.
Dantų implantavimas apima titaninį ir porcelianinį sraigtus, kurie, danties netekus, pakeičia jų šaknį. Dantų implantai yra įsriegiami į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir atlieka atraminę funkciją. Dantų implantams prigijus kaule, vyksta protezavimas – padaromas danties vainikėlis bei tiltas arba fiksuojamas protezas.
Implantai gali būti įsriegiami tiems pacientams, kurių žandikaulis jau yra galutinai susiformavęs, paprastai ši procedūra gali būti atlikta asmenims nuo 18 metų. Norint sumažinti galimų komplikacijų riziką, šis metodas yra taikomas tik tada, kai pacientas išsigydo visas ligas, galinčias turėti neigiamos įtakos atliekamos procedūros rezultatams.
Netekus vieno ar net kelių dantų, kramtant iš karto yra juntamas didelis diskomfortas. Norint visa tai atstatyti, yra taikomi du skirtingi metodai: protezavimas ir dantų implantavimas.jeigu pacientas pasirenka protezavimo procedūrą, atsižvelgiant į esamą padėtį, gydytojas gali pacientui pasiūlyti plokštelę (išimamas protezas) arba tiltelį (pritvirtinamas protezas). Taikant tiek viena, tiek kitą protezavimo būdą, yra atstatoma paciento kramtymo funkcija, taip pat pagerinamas estetinis vaizdas.
Kad ir kaip būtų tik pasirinkus dantų implantavimo procedūrą galima sustabdyti paties kaulo nykimo procesą, taip pat ir visiškai atstatyti pirminę kramtymo funkciją bei pasiekti pačių geriausių estetinių rezultatų. Taip pat, tinkamai prižiūrint burnos ertmės būklę, pacientas turės galimybę pasiektais rezultatais džiaugtis net ir ne vieną dešimtmetį.
Dantų implantavimo eiga yra skirstoma į du pagrindinius etapus.
Tik atlikus diagnostiką bei įvertinus paciento dantų būklę galima imtis dantų implantavimo procedūros.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Kodėl verta tiesinti kreivus dantis?
Iš kokių etapų susideda dantų implantavimas?
Kokiais būdais gali būti atliekamas dantų protezavimas?
Keraminių ir titaninių dantų implantų palyginimas
Kuris variantas ekonomiškai palankesnis – dantų protezavimas ar dantų implantavimas?
Dantų implantai ir dantų protezai: kuo jie skiriasi?