lt

Dantų implantavimas – visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti odontologijos procedūra. Modernėjančios technologijos leidžia pacientams greičiau džiaugtis atkurta dailia šypsena. Šiuolaikiniai dantų implantai smarkiai pažengė į priekį, tačiau iki šiol visuomenėje sklando įvairių mitų, susijusių su dantų implantavimu. Šiandien kviečiame prasklaidyti abejones ir sužinoti daugiau realių faktų apie dantų implantus.

Ar implantuojant skauda?

Tai kone populiariausias klausimas, kurį išgirsta kiekvienas specialistas iš savo pacientų. Vos tik sužinoję, kad jiems reikalingas implantavimas, pacientai nusigąsta. Dažniausiai jie mano, jog tai skausminga ir itin sudėtinga procedūra. Tačiau tai tėra mitas, šiandien visiškai neturintis nieko bendro su realybe. Šiuolaikinėje odontologijoje jokios invazinės procedūros neatliekamos paliekant žmogui kęsti skausmą. Taip ir implantuojant taikoma vietinė nejautra. Be to, šiuolaikinės technologijos leidžia padėti ir itin skausmui jautriems pacientams. Kai žmogus baiminasi netgi adatos dūrio, panaudojama speciali želė, kuri nujautrina dantenas ir pacientas nejaučia net adatos dūrio.

Implantavimas – ilga procedūra?

Vienas pagrindinių argumentų, kodėl pacientai baiminasi dantų implantavimo procedūros yra manymas, jog tai labai ilgas procesas. Daugelis žmonių galvoja, jog implatacija trunka kelis mėnesius, tam reikia nuolat lankytis pas odontologą. Tačiau tai netiesa. Šiuolaikinės technologijos leidžia atkurti žmogaus šypseną netgi per vieną dieną. Tai atvejai, kuomet naudojama kelių implantų sistema, ant jų tvirtinant nuolatinius atkurtus dantis. Įsivaizduokite, jog vienos procedūros metu galite susigrąžinti sveiką ir gražią šypseną. Tai ne mitas, tai šiandien lengvai prieinama realybė ir Lietuvoje.

Prieš implantacija – bedantė šypsena?

Nemažai žmonių vis dar galvoja, jog dantų implantavimas ne tik ilgai užtrunka, bet ir sukelia nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, tais atvejais, kai reikalinga atkurti visus ar kelis dantis vienoje vietoje, vis dar manoma, jog pacientas turi kurį laiką vaikščioti be dantų. Tačiau šiais laikais nebereikia kelis mėnesius kankintis laukiant nuolatinių protezų ant implanto. Jau gydymo pradžioje Jums pritaikomi laikini protezai, kurie atkuria dantis. Pagaminus nuolatinius, jie tiesiog pakeičiami. Tad nereikia tikėti mitu, esą teks kurį laiką pabūti be vieno ar kelių dantų. Tai jau seniai praeityje.

Ar implantas prigis?

Nemažai žmonių odontologų kabinete baiminasi ir to, jog implantavimas paprasčiausiai bus nesėkmingas. Pavyzdžiui, organizmas nepriims svetimkūnio ir implantas neprigis. Tačiau šis mitas taip pat yra užsilikęs nuo senų laikų, kuomet dantų implantai dar buvo gaminami ne taip šiuolaikiškai. Šiandien ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje gaminami naujos kartos implantai suteikia netgi garantiją implanto prigijimui. Ypač siauresni šiuolaikiniai implantai prigyja dvigubai greičiau, todėl galite nesibaiminti dėl komplikacijų. Dar geriau, tais retais atvejais organizmui atmetus implantą, gamintojas pats padengia visas naujo implanto, vainikėlio gamybos ir pakeitimo išlaidas.

Dantuharmonija.lt