lt

Dantų implantavimas – vienas iš efektyviausių, dažniausiai atliekamų ir ilgiausiai tarnaujančių būdų atkurti prarastus dantis. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti net ir visą gyvenimą ir tai tampa kone esminiu klinikos pacientų dantų atkūrimo būdo pasirinkimo aspektų.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie dantų implantavimą.

Kam reikalingas dantų implantavimas?

  • Dantų implantavimas yra skirtas prarasto vieno, kelių ar visų dantų atstatymui. Jei pacientas neteko visų dantų, tai gali būti vienintelis dantų atkūrimo būdas.
  • Dantų implantas sudaro biologinį junginį su kauliniu audiniu ir, susijungę su kaulu, tampa atrama kitiems dantims. Tokiu būdu užtikrinamas implanto prisitaikymas prie organizmo ir minimali atmetimo reakcija.
  • Dantų implantavimas padeda atkurti natūralių dantų funkcijas ir estetinį vaizdą.
  • Dantų implantavimas apsaugo nuo žandikaulio kaulo atrofijos.
  • Dantų implantai suteikia galimybę išsaugoti nuosavus sveikus dantis jų nešlifuojant ir nenaudojant tiltinių protezų fiksavimui.
  • Dantų implantai yra neišimami ir maksimaliai atkuria natūralių dantų formą bei funkcijas, todėl yra patogūs.
  • Dantų implantavimui netaikomi amžiaus apribojimai. Dantų implantais galima atkurti bet kokio amžiaus žmonių dantis.

Kada reikia kreiptis į specialistus?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja į profesionalus kreiptis kiek įmanoma greičiau po dantų netekimo. Kuo ilgiau delsite, tuo didesnių problemų gali kilti ateityje. Ilgai neatkuriami prarasti dantys skatina žandikaulio nykimą, sukelia įvairius sveikatos sutrikimus (virškinimo, psichologines bėdas). Prieš dantų implantavimą kai kuriems pacientams prireikia tokių procedūrų kaip sinuso dugno pakėlimas, kaulo storinimo procedūra ir kitos.

Vienmomentė dantų implantacija: kas tai ir kam taikoma?

Jei pacientui būtina išrauti sugedusį ar pažeistą dantį, iš karto po išrovimo klinikoje gali būti taikoma planinė operaciją, vienmomentė danties implantacija. Tai viena pažangiausių šiuolaikinių implantavimo procedūrų. Tokiu būdu sutrumpinamas dantų implantavimo laikas ir pacientas nepatiria diskomforto netekęs danties.

Tai – planinė operacija, atliekama vieno vizito metu, iškart po danties išrovimo. Dažniausiai ji taikoma nustačius, jog tvarkomo danties išsaugoti nepavyks ir anksčiau ar vėliau teks jį šalinti. Tai itin aktualu priekinių dantų netekimo arba pažeidimo atveju, nes pavyksta išvengti fizinio bei estetinio diskomforto, laukiant, kol bus įstatytas danties protezas.

Kam dantų implantavimas nerekomenduojamas?

Prieš pasiūlant efektyviausią dantų atkūrimo variantą visiems pacientams klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atlieka išsamius diagnostinius tyrimus, išsiaiškina asmens lūkesčius ir finansines galimybes.

Dantų atkūrimas dantų implantais nerekomenduojamas merginoms iki 16 metų ir vaikinams iki 18 metų, nes jų žandikaulis dažniausiai dar nėra pilnai susiformavęs. Vyresnio amžiaus asmenims apribojimai nėra taikomi. Labai retai, bet pasitaiko atvejų, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, kad pacientai turi tam tikrų patalogijų, dėl kurių dantų implantavimas negali būti taikomas prarastų dantų atkūrimui.

 

Dantų Harmonija