lt

Profesionalų teigimu, dantų implantavimas yra neabejotinai šiuolaikiškiausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas. Jei praradote vieną ar kelis dantis, juos galima pilnai atkurti modernių technologijų pagalba.

Implantas – natūralios danties šaknies pakaitalas, titaninis varžtelis, kurį klinikos „Dantų harmonija“ specialistai chirurginiu būdu įsuka į žandikaulį vietoje iškritusio ar pašalinto danties šaknies. Danties implantai gaminami iš labai patvarios ir patikimos medžiagos – titano, todėl gali tarnauti Jums visą gyvenimą.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su implantavimu.

Nuo kokio amžiaus galima taikyti dantų atkūrimą dantų implantavimo metodu?

Norint atstatyti prarastus dantis, įsukant varžtelį į žandikaulį, kaulai turi būti suaugę. Tad pacientai, sulaukę 18 jau gali konsultuotis su savo odontologu dėl dantų implantavimo galimybių.

Ar dantų implantavimas sukelia rizikas vyresnio amžiaus žmonėms?

Niekada nevėlu pagerinti gyvenimo kokybę dantų implantavimo būdu. Dantų implantavimo gydymo rizika yra tokia maža, kad ši procedūra gali būti taikoma 70 metų, 80 metų ir net 90 metų pacientams. Viršutinės amžiaus ribos nėra, todėl implantavimas atliekamas tuo atveju, jei bendra paciento sveikata yra gera.

Kiek kainuoja dantų implantai?

Dantų atstatymas implantais priklauso nuo gydymo masto, dantų implantų skaičiaus ir nuo to, ar reikalingas išankstinis gydymas – kaulų atkūrimo procedūra, ortodontinis gydymas ir pan. Kadangi dantų implantacija dažnai yra sudėtinės terapijos dalis, kiekvienu atveju kaina yra individuali. Tikslią kainą galima sužinoti tada, kai gydytojas suplanuoja gydymą, įvertina poreikius ir galimybes.

Ar žmogus gali būti alergiškas implantams?

Dantų implantavimo procedūra atliekama daugiau kaip 40 metų. Per šį laikotarpį implantais gydyti pacientai neparodė jokių alergijos sukeltų simptomų. Titanas, kuris naudojamas implantui gaminti, neturi alerginių komponentų ir yra neutralus organizmui.

Ar dantų implantai yra patvarūs?

Kokybiškai implantu atstatytas dantis daugeliu atvejų gali būti atsparesnis ir tvirtesnis nei natūrali danties šaknis. Titano implanto protezas, kurio optimali apkrova nesulaužoma, yra atsparus ir dantų ėduoniui. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnauja visą gyvenimą.

Ar po dantų implantavimo galima normaliai valgyti ir kramtyti? Ar dantų implantai nesuteikia diskomforto jausmo?

Nepaisant to, ar ant implantų dedamas fiksuotas vainikėlis, tiltas ar išimami protezai, galima nevaržomai valgyti, kramtyti, kalbėtis ir juoktis. Ant implantų pritvirtinti protezai yra stabilūs, todėl jaučiamasi saugiai, lyg tai būtų natūralūs dantys.

Ar po dantų implantavimo procedūros jaučiamas skausmas?

Dantenos gali būti jautrios keletą dienų po atlikto dantų implantavimo, tačiau jos neturėtų kraujuoti. Trumpas patinimas gali būti pastebimas skruostų srityje, bet daugeliui pacientų net nereikia vaistų nuo skausmo. Jei viskas gerai, jau kitą dieną pacientai gali grįžti į normalų gyvenimą.

Ar yra ligų, dėl kurių nebūtų galima atlikti dantų implantavimo procedūros?

Galima sakyti, kad ne. Svarbu pabrėžti, kad, jei pacientas serga sunkia liga, pavyzdžiui, širdies ar kraujagyslių nepakankamumu, inkstų liga, yra pažeista imuninė sistema, būtina apie tai iš anksto informuoti gydytoją odontologą. Kartais šalutinis vaistų poveikis gali paveikti gijimo procesą, todėl apie reguliariai vartojamus vaistus taip pat būtina informuoti gydantį gydytoją. Remiantis ligos istorija, gydytojas nuspręs, kokį dantų implantą naudoti.

Dantų Harmonija