lt

Daugelis klysta manydami, kad dantų implantavimo prireikia tik vyresnio amžiaus žmonėms. Anaiptol, nors vyresniems pacientams tokia procedūra atliekama ir dažniau, pasitaiko įvairių atvejų. Dantų netekimas gali būti įvairių sudėtingų ligų, avarijų, nelaimingų atsitikimų pasekmė.

Dantų implantavimas dažniausiai gali būti taikomas pacientams nuo 18 m., – teigia klinikos „Dantų harmonija“ specialistai. Svarbu pabrėžti, kad vieno ar kelių dantų netekimas yra kur kas daugiau nei estetinė problema ir ją būtina spręsti nedelsiant. Kitu atveju ilgainiui darosi vis sunkiau sukramtyti maistą, gali pradėti nykti žandikaulis, atsirasti kalbos sutrikimų, skrandžio, psichologinių ir kitų problemų. Sunykusį žandikaulį būtina gydyti chirurgiškai – atliekama kaulo priauginimo ar sinuso pakėlimo operacija. Savo ruožtu dantų implantavimas padeda išvengti visų šių problemų, mat ne tik atrodo estetiškai, bet ir atstoja natūralaus danties šaknį.

Dantų implantavimas yra neskausminga procedūra

Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę praktiškai be skausmo ir didelio diskomforto atkurti prarastus dantis. Atliekant šią procedūrą taikoma vietinė nejautra, todėl paciento pojūtis prilygsta įprasto dantų tvarkymo jausmui. Po procedūros baigus veikti nuskausminamiesiems, klinikos „Dantų harmonija“ specialistų teigimu, nereikėtų išsigąsti nedidelio skausmo ar maudimo, – tai natūrali organizmo reakcija. Esant poreikiui, rekomenduojama vartoti skausmą mažinančius medikamentus. Tam tikrais sudėtingesniais atvejais gydytojai skiria antibiotikų.

Jei nerimaujate, ar galėsite greitai grįžti prie įprasto gyvenimo būdo ir darbo, specialistai ramina, – jei dantų implantavimas buvo atliekamas vienam ar keliems dantims, į kasdienes veiklas galite grįžti iš karto. Jei Jums buvo atlikta sudėtinga chirurginė procedūra, kaulo atauginimas ar pan., gydantis gydytojas Jus informuos apie tai, kada galėsite tęsti įprastas veiklas.

Dantų implantų valymas prilygsta natūralių dantų priežiūrai

Po dantų implantavimo procedūros Jus gydantis klinikos „Dantų harmonija“ specialistas suteiks išsamią informaciją apie tolesnius veiksmus ir dantų priežiūrą. Išskirtinės priežiūros dantų implantams nėra, tiesiog būtina kruopščiai valyti dantis ir profilaktiškai atlikti profesionalią burnos higieną. Tam, kad dantys būtų išvalyti tinkamai, rekomenduojama naudoti minkštą dantų šepetėlį ir dantis valyti du kartus per dieną. Taip pat tarpdančių valymui naudoti dantų siūlą ar šepetėlį, dantų skalavimo skystį.

Profesionalesnę dantų higieną padės užtikrinti burnos irigaotrius, kuris vandens srove padeda išvalyti visas dantų apnašas ir pašalinti maisto likučius. Kartu jis stimuliuoja Jūsų dantenas. Atsižvelgiant į specialisto rekomendacijas, rekomenduojama profilaktiškai apsilankyti pas Jus gydantį specialistą dantų ir implantų apžiūrai.

Jei nežinote, koks dantų atkūrimo būdas Jums tinka labiausiai, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra visada pasirengę padėti ir atsakyti į visus Jūsų klausimus. Siekiant suteikti kuo išsamesnę informaciją, rekomenduojama užsiregistruoti apžiūrai ir, pagal poreikį, reikiamiems diagnostiniams tyrimams. Tuomet specialistas Jums galės pateikti galimus dantų gydymo variantus ir sudaryti gydymo planą.