lt

Implantu vadinamas į žandikaulį įsriegiamas, danties šaknį pakeičiantis titaninis varžtelis. Ant pastarojo yra tvirtinama karūnėlė, kuri pilnai pakeičia danties estetiką ir funkcionuoja kaip nuosavas dantis. Dantų implantavimas padeda ne tik turėti estetišką šypseną, bet ir apsaugo žandikaulį nuo nykimo, nes įsuktas implantas atstoja danties šaknį.

Dantų implantai yra tvirti ir patikimi, jų gaminimo technologija bei medžiagos yra pritaikytos ilgalaikiam naudojimui ir greitam suaugimui su kaulu. Titanas maksimaliai prisitaiko prie paciento organizmo, nesukelia atmetimo ar alerginių reakcijų.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Implantacijos procesas prasideda nuo burnos ertmės tyrimo, diagnostikos ir konsultacijos pas specialistus. Turėdamas panoraminę rentgeno ir kompiuterinės tomografijos 3D nuotrauką gydytojas gali įvertintinti burnos būklę, sąkandžio padėtį, pritaikyti tinkamiausią gydymo metodą ir sudaryti gydymo planą.

Jei žandikaulio būklė yra gera, nėra poreikio jo korekcijai, gydymo procesas prasideda nuo pirmojo, chirurginio etapo – jo metu šalinami dantys, jei to reikia, ir iškart įsriegiami implantai. Įsukus implantą, užsiuvama dantena ir leidžiama sugyti.

Antruoju, protezavimo etapu, po 2-3 mėnesių (kai įsriegtas implantas prigyja prie žandikaulio) specialistai nuima atspaudą, pagal kurį sukuriama individuali vainikėlio, dantų eilės ar visos dantų pasagos forma bei laboratorijoje sukuriami nauji dantys, kurie tvirtinami prie įsuktų prigijusių implantų.

Dantų atkūrimo ant implantų privalumai

  1. Ant implantų atkurti dantys atrodoitin natūraliai, todėl galėsite džiaugtis plačia šypsena nesivaržydami. Natūralius dantis nuo implantuotų atskirti ne specialistams yra praktiškai neįmanoma.
  2. Priešingai nei su išimamomis dantų plokštelėmis, galėsite drąsiai valgyti, kalbėti ir nesijaudinti, jog dantysiškris. Ant implantų atkurti dantysyra neišimamabei ilgaamžė konstrukcija.
  3. Galėsite nesijaudinti dėl kintančio ar tirpstančiožandikaulio. Implantas, atstodamas danties šaknį žandikaulyje, apsaugo jįnuo galimos atrofijosar veido pakitimų.
  4. Dantų implantavimas yra vienas saugiausių dantų atkūrimo būdų. Priešingai nei dantų tiltai, atkuriantdantis implantais, nėra pakenkiama gretimiemsdantims.
  5. Implantuotų dantų priežiūra beveik niekuo nesiskiria nuo natūralių: kasdieninė priežiūra dantų šepetuku bei tarpdančių siūlu, reguliarūs vizitai pas dantų gydytoją bei profesionali dantų higienos procedūra.

Ar visada dantų implantavimo procedūros yra sėkmingos?

Anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, dantų implantavimo procedūros beveik visada yra sėkmingos, o komplikacijų pasitaiko itin retai. Kad ir kaip būtų yra keli svarbūs dalykai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.

Visų pirma, po dantų implantacijos procedūros, dantenų kraujavimas yra visiškai įprastas reiškinys, kuris tęsiasi vos porą valandų. Be to, būtina laikytis burnos higienos reikalavimų. Netinkama dantų bei implantų higiena gali lėtinti gijimo procesą, sukelti diskomfortą ar dantenų uždegimą.