lt

Dantų implantai yra efektyviausias prarastų ar pažeistų dantų problemos sprendimas, – sako klinikos „Dantų harmonija“ specialistai. Pacientai turi žinoti esminius faktorius, kodėl netenkame dantų, kodėl svarbu juos atkurti, kas lemia galimybes atlikti dantų implantavimą, koks yra dantų implantų gyvavimo laikas, kokia dantų implantavimo procedūros eiga ir kt.

Odontologai pabrėžia, kad negydomi prarasti dantys ilgainiui gali tapti didele ne tik dantų, žandikaulio, bet ir bendros sveikatos problema. Tokiu atveju net ir prarastą vieną dantį rekomenduojamanedelsiant gydyti ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir siekiant užkirsti kelią tolimesniems sutrikimams. Atkurti dantis galima keliais skirtingais būdais, tačiau vienas populiariausių ir veiksmingiausių būdų yra dantų implantai.

Kodėl netenkame dantų?

Priežasčių, kodėl žmogus gali netekti nuolatinių dantų, yra daugybė. Taip gali būti kai dantų ėduonis progresuoja, o dantų plombavimo procedūros jau nepakanka problemai išspręsti. Kita priežastis – nelaimingas atsitikimas, staigus smūgis arba atsitiktinis kritimas, dėl kurio netenkama danties. Taip pat dantų netenkama sergant dantenų liga, dar vadinama periodontitu.. Bet kuriuo iš nurodytų atvejų svarbu prarastą dantį atkurti kuo greičiau.

Kodėl taip svarbu atkurti prarastus dantis?

Visų pirma, prarasti dantys daro pastebimą pokytį estetiniam paciento šypsenos vaizdui Tai ilgainiui gali neigiamai veikti žmonių pasitikėjimą savimi

Praradus dantis taip pat gali atsirasti sunkumų valgant maistą. Dėl prarastų priekinių dantų atsikandimas tampa sudėtingesnis, o prarasti krūminiai dantys apsunkina maisto kramtymą. Tai gali turėti įtakos maisto produktų pasirinkimui, gali tekti apriboti vartojamo maisto racioną. Ne mažiau svarbūs yra ir kalbos sutrikimai, nes etekus vieno ar kelių dantų, dažnai tampa sunku ištarti tam tikrus garsus ar žodžius.

Medicininiu požiūriu pats didžiausias prarastų dantų poveikis tenka žandikauliui ir galimam jo kaulų tankio sumažėjimui. Mūsų natūralių dantų šaknys yra giliai žandikaulyje. Kai žmogus kramto maistą ir kalba, dantis patiria spaudimą ir stimuliuoja žandikaulį aplinkinėje srityje, skatina natūralius organizmo procesus stiprinti tą vietą ir sutvirtinti kaulą su padidėjusiu tankiu. Dantų nebuvimas prilygsta šio stimuliuojančio slėgio nebuvimui ir laikui bėgant gali palaipsniui mažėti kaulų tankis.

Apibendrinant galima tik priminti pacientams, kad, vos tik netekus vieno danties, nedelsiant kreipkitės į specialistus. Natūralu, kad, kaip ir atliekant bet kokią didelę odontologinę procedūrą, pacientams dažnai kyla daug klausimų, ko jie gali tikėtis. Klinikos „Dantų harmonija“ pacientams prieš atliekant dantų atkūrimo procedūrą yra atliekami visi reikiami diagnostiniai tyrimai, išsamiai paaiškinama procedūros eiga ir tolimesnė dantų priežiūra.