lt

Dantų priežiūros svarba paskatino išrasti įvairius jų atnaujinimo bei padailinimo sprendimus, kurie galiausiai paskatino dantų implantų atsiradimą. Galbūt Jus tai nustebins, tačiau dantų implantai egzistuoja jau šimtmečius, tik, žinoma, bėgant metams, jie gerokai patobulėjo. Jei šiandien galvojate įsisriegti dantų implantą, būkite ramus, – patirsite minimalų diskomfortą. Kad ir kaip būtų dauguma pirminių praktikų buvo barbariškos ir labai skausmingos.

Dantų implantai senovėje

Dantų implantai datuojami net prieš 4000 metų, kai Kinijoje buvo išskaptuoti bambukiniai kaiščiai ir jais pakeičiami trūkstami dantys. Jie buvo pritvirtinti prie kaulo burnoje. Maždaug po 2000 metų egiptiečiai perėmė panašią tauriųjų metalų formavimo ir pritvirtinimo prie žandikaulio praktiką. Pirmasis užfiksuotas metalinio implanto atvejis buvo rastas pas Egipto karalių nuo 1000 m.

Prieš išrandant šiuolaikinius titano implantus, pagrindinė kova su dantų implantais buvo pašalinių medžiagų atmetimas organizme. XVIII amžiuje mokslininkai naudojo aukso ir lydinio mišinį, kad sukurtų dantų implantus. Deja, šie eksperimentai buvo didžiulė nesėkmė. Vėlesniais metais jie atvėrė duris vaisingesniems tyrimams.

XIX a. odontologijos specialistai eksperimentavo su daugybe medžiagų, įskaitant sidabrą ir porcelianą. Vienas gydytojas panaudojo porcelianinį implantą su platininiu disku. Tačiau šios pastangos buvo nesėkmingos, nes kaulas atmetė visas panaudotas medžiagas. XX amžiaus dešimtmetyje daugelis gydytojų bandė įvairias medžiagas, tačiau nė viena iš jų nedavė ilgalaikių rezultatų. 1913 metais daktaras E.J. Greenfieldas bandė naudoti 24 karatų auksą kaip implantą. Tada du broliai dr. Alvinas ir Mosesas Strockas sukūrė implantus, kurie buvo ilgaamžiškesni, o pastarieji pripažinti pirmaisiais žmonėmis, sėkmingai įsriegusiais implantą į žandikaulį.

Dantų implantai šiandien

„Nobel Biocare Holding AG“ – didžiausia pasaulyje odontologijos kompanija ir dantų implantavimo pradininkė. Bendrovė visame pasaulyje laikoma implantavimo ir estetinės odontologijos rinkos lydere. Pastarosios sėkmės istorija prasidėjo nuo kompanijos  „Nobel Industries“, kurios įkūrėjas yra išradėjas ir Nobelio premijos steigėjas Alfredas Nobelis. 1981 m. įkurta įmonė „Nobelpharma“ 1996 m. buvo pervadinta į „Nobel Biocare“.

Dantų implantai, pagaminti iš titano, švedų profesoriaus Per-Ingvaro Branemarko dėka. Mokslininkas išsiaiškino, kad titanas yra labai stiprus ir lengvas metalas, kurį įsodinus į natūralų žmogaus kaulą, jis gali tapti pagrindu dirbtiniams dantims. Žmogaus organizmas toleruoja titaną ir retam pasireiškia kokia nors reakcija. Tai pavadinta osteointegracija arba „kaulo susijungimu“.

Šiandien „Nobel Biocare“ implantus naudoja daugybė pasaulio žmonių. Tai tik įrodo, dantų implantų unikalumą ir praktiškumą. Dantų implantai padeda žmonėms išvengti ligų, susijusių su prarastais dantimis, ir džiaugtis įprastu gyvenimu bei mėgiamu maistu.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai Jums ne tik padės pasirinkti tinkamiausią dantų atkūrimo būdą, bet ir suteiks išsamią informaciją apie procedūros eigą, trukmę ir implantų priežiūrą.