lt

Dantų implantai – vienas iš svarbiausių odontologijos laimėjimų per pastaruosius dešimtmečius. Jie padeda milijonams žmonių visame pasaulyje atkurti savo natūralią šypseną ir pasitikėjimą savimi. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kaip atsirado ši sėkminga technologija ir kokios yra jos naujausios inovacijos?

Pirmieji dantų implantai datuojami nuo senovės laikų

Senovės egiptiečiai, romėnai ir majai naudojo įvairias medžiagas, tokias, kaip sidabras, varis, auksas ir net gyvūnų kaulai, norėdami pakeisti prarastus dantis.  Šiuolaikinės dantų implantacijos technologijos atsirado tik 20-ajame amžiuje, kada mokslininkai pradėjo tyrinėti nerūdijančio plieno, titano ir kitų biologiškai suderinamų medžiagų naudojimą.

1965 m. švedų mokslininkas Per-Ingvar Brånemark sukūrė titano dantų implantų technologiją, kuri iki šių dienų yra „aukso standartas” dantų implantacijos srityje. Brånemarko atradimai padėjo suprasti, kad titaną galima įsriegti į žandikaulio kaulą. Dėl titano biologiško suderinamumo savybės, žmogaus kaulas prisiderina ir auga aplink implantą. Šis procesas vadinamas kaulo augmentacija.

Dantų implantai nuolat tobulėja

Viena iš naujausių inovacijų yra kompiuterinė tomografija ir 3D spausdinimas, leidžiantys chirurgams sukurti tikslius dantų implantų modelius kiekvienam pacientui pagal individualius poreikius. Tai ne tik sumažina komplikacijų riziką, bet ir pagerina estetinį rezultatą.

Dar viena svarbi inovacija yra „momentiniai implantai”, kurie įterpiami iš karto po danties pašalinimo,  sumažinant reikalingų procedūrų skaičių ir paciento laukimo laiką.

Mokslininkų atliekamų naujausių tyrimų pažangos dėka, dantų implantų technologijos toliau vystosi ir klesti. Naujos medžiagos, patobulinti implantacijos metodai, individualiai pritaikytos implantacijos procedūros ir progresyvios naujos gydymo strategijos vis dar yra vystymosi stadijoje.

Dantų implantai – mokslo triumfas ir puiki investicija į jūsų burnos sveikatą ir bendrą savijautą. Nuo senovės laikų iki šiandien jie tapo neatsiejama šiuolaikinės odontologijos dalimi, atstatydami milijonų žmonių šypsenas visame pasaulyje. Jie suteikia natūralią išvaizdą ir funkcionalumą, leidžia vėl mėgautis maistu ir suteikia pasitikėjimą savimi. O naujausios inovacijos vis dar tobulina šią procedūrą, toliau mažindamos jos kainą ir riziką.