Dantų implantai yra viena dažniausiai klinikos „Dantų harmonija“ atliekamų procedūrų. Specialistai akcentuoja, kad toks dantų atkūrimo būdas yra pats tvariausias, nes tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Vadinasi, ir džiaugtis savo įprastu maistu ir gyvenimo būdu galite nevaržomai ilgą laiką. Kad ir kaip gerai tai skambėtų, mūsų gydytojai įvardija vieną „bet“ – rūkymas daro labai didelę žalą tiek Jūsų natūraliems dantims, tiek dantų implantams.
Taigi šįkart norime aptarti, ar dantų implantai yra geras pasirinkimas rūkančiajam, ar metimas rūkyti prieš dantų implantavimą gali turėti teigiamos įtakos ir kas gali atsitikti, jei to nepadarysite.
Kai kurie gydytojai kalba dar griežčiau: turite pasirinkti arba turėti dantis, arba rūkyti, tačiau negalite turėti abiejų. Bet kokio tipo rūkymas, įskaitant elektronines cigaretes ar kitus tabaką naudojančius prietaisus, neigiamai veikia dantų implantavimą ir kaulo priauginimo procedūras.
Nikotinas sutraukia kraujagysles, todėl po chirurginės dantų implantavimo procedūros žaizda dažniausiai gyja itin blogai, skausmas yra gerokai didesnis. Dantų implantai Jūsų organizme gali būti tiesiog „atmesti“. Net ir įsriegus dantų implantus, rūkantys pacientai paprastai netenka dantenų ir kaulų aplink implantus.
Taigi kada ir ar apskritai reikia mesti rūkyti, jei norite atkurti prarastus dantis dantų implantais? Ar galite rūkyti po dantų implantavimo procedūros? Ar iš tiesų būtina mesti rūkyti? Šiuos ir daugelį panašių klausimų mums dažnai užduoda pacientai.
Bet kuris gydytojas Jums patvirtins, kad rūkymas turi didelės įtakos gijimui po bet kokios operacijos ir visiškai nesvarbu, ar atliekate stuburo, ar dantų implantavimo procedūrą. Rūkymas lėtina gijimo procesą. Rūkymo metu sumažėja deguonies kiekis, patenkantis į Jūsų ląsteles, todėl slopsta jų gebėjimas gyti. Siekiant, kad dantų implantai sėkmingai sugytų ir suaugtų, mums reikia, kad paciento imuninė sistema ir gebėjimas gyti veiktų pilnu pajėgumu. Tai ypatingai svarbu gijimo periodu, nes dantų implantai turi tinkamai suaugti su Jūsų žandikaulio kaulu.
Priklausomai nuo rūkymo intensyvumo, paciento bendros būklės, gali kilti įvairių komplikacijų. Šią situaciją galime sulyginti ir su besilaukiančia moterimi, kuri nėštumo metu vartoja alkoholį ar rūko – tiek neščiajai, tiek kūdikiui gali kilti įvairių komplikacijų, įskaitant kūdikio apnuodijimą, neįgalumo, įvairių ligų išsivystymą ir kitas siaubingas pasekmes. Ypač per pirmąsias keturias–šešias implanto gijimo savaites paciento organizme turi „suveikti“ daugelis dalykų tam, kad rezultatas būtų sėkmingas. Be visų kitų galimų komplikacijų, rūkantys asmenys turi didesnę riziką susirgti širdies ir plaučių ligomis. Be to, gali kilti problemų dėl sedacijos dantų implantavimo metu – rūkantiems asmenims tai gali sukelti kvėpavimo sutrikimus.
Taigi atsakant į klausimą, ar turite mesti rūkyti prieš dantų implantavimą, – būtinai, jei norite išvengti komplikacijų. Prastas pooperacinis gijimas gali sukelti infekciją ir daugybę kitų bėdų, kurios reikalauja papildomo gydymo ir, žinoma, sukelia daug skausmo.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Mitai, susiję su estetinio plombavimo procedūra
Viskas, ką reikia žinoti apie dantų tiesinimą kapomis
Ko labiausiai bijo žmonės, susidūrę su dantų implantacijos poreikiu?
Kodėl dantų implantacija vieniems pacientams kainuoja daugiau, o kitiems – mažiau?
Atsakymai į populiariausius klausimus apie estetinį plombavimą
Kas geriau – „All on 4” gydymo metodika ar pavieniai implantai?