lt

Laikai, kuomet iškritę dantys tapdavo nepataisoma problema, jau praeityje. Atkurti prarastus dantis gali padėti dantų implantai. Dantų implantavimas – pažangiausias ir patikimiausias klinikos „Dantų harmonija“ dantų atkūrimo būdas. Dantų implantai pasižymi ilgaamžiškumu ir, tinkamai prižiūrimi, gali tarnauti ir visą gyvenimą.

Dantų implantai: ar verta rinktis tik dėl estetiškumo ir ilgaamžiškumo?

Dantų implantai, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, yra ir estetiškas, ir ilgaamžis, ir patikimas dantų atkūrimo būdas. Dantų implantavimo sėkmė siekia beveik 100 proc., jo metu pilnai atkuriama kramtymo funkcija, o patys dantys nesiskiria nuo natūralių dantų.

Dantų implantavimas – tai modernus dantų atkūrimo būdas, kuomet implantas (mažas metalinis varžtelis) yra „įsodinamas“ į žandikaulį. Implanto varžtai yra gaminami iš metalo, kuris idealiai tinka žmogaus organizmui. Titanas maksimaliai prisitaiko ir nesukelia šalutinio poveikio. Vėliau yra uždedamas dirbtinis dantis, kuris savo funkcijomis ir savybėmis niekuo nesiskiria nuo tikro žmogaus danties.

Neatkuriami prarasti dantys gali sukelti rimtas sveikatos problemas

Prarastus dantis  rekomenduojama atkurti kuo ankščiau. Kitu atveju, galimos įvairios komplikacijos. Dantys yra tarytum puikiai organizuota sistema. Iškritus vienam dančiui ir laiku nepasirūpinus jo pakaitalu, kitus dantis gali ištikti panašus likimas. Vieni dantys gali pradėti krypti, greičiau gesti ar netgi iškristi dėl burnoje esančio netolygaus krūvio padalijimo. Dantų trūkumas taip pat gali sukelti įvairias virškinimo problemas (nepilnai sukramtytas maistas nėra tinkamai paruošiamas virškinimui), pakeisti žandikaulio padėtį ir sukelti daugelį kitų problemų.

Dantų implantų privalumai

Dantų implantai yra vienas saugiausių ir moderniausių dantų atkūrimo būdų. Be to, protezuojant dantis implantais, nėra pakenkiama kitiems dantims. Protezas atstoja danties šaknį, tai apsaugo žandikaulį nuo irimo ar pakitimų. Dantų implantai yra visiškai identiški natūraliems dantims, todėl skirtumą pamatyti plika akimi yra beveik neįmanoma, tai galėtų padaryti tik specialistas. Nebūtina ir išskirtinė priežiūra, pakanka įprastinės burnos higienos ir reguliaraus vizito pas dantų gydytoją.

Prarastų dantų gydymo eiga

Gydymas dantų implantais pacientui gali būti siūlomas praradus vieną ar netgi visus dantis. Svarbiausia yra atkurti dantis praėjus kuo mažiau laiko nuo jų praradimo.

Pacientui nusprendus atlikti dantų implantavimo procedūrą, visų pirma yra atliekama burnos diagnostika, įvertinamas kaulo tankis ir anatomija, įsriegiamas implantas. Prieš implantavimą, jei reikia, pašalinamas dantis. Toks metodas, kai pašalinamas pažeistas dantis ir į tą pačią vietą iš karto įsriegiamas dantų implantas su pritvirtintu laikinu dantimi, yra vadinama vienmomente implantacija.

Antrojo dantų implantavimo metu po 2-3 mėn gijimo laikotarpio pradedamas protezavimas, kurio metu ant implanto yra atsargiai pritvirtinimas vainikėlis. Iki šio etapo dažniausiai yra pritvirtinami laikinieji vainikėliai, todėl puikia šypsena galite mėgautis iš karto.

Jei vis abejojate ar nežinote, koks dantų atkūrimo būdas Jums yra tinkamiausias, kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ specialistus.