lt

Ilgą laiką prarastų dantų atkūrimui ir gydymui buvo naudojami dantų protezai ir dantų tiltai. Kad ir kaip būtų tokie gydymo metodai turi nemažai ir neigiamų pasekmių, viena didžiausių – pažeidžiami greta esantys sveiki dantys, mat juos reikia šlifuoti. Dėl šių priežasčių klinikos „Dantų harmonija“ specialistai dažniausiai rekomenduoja rinktis kitus alternatyvius dantų atkūrimo būdus. Dantų implantai – vienas moderniausių prarastų dantų atkūrimo būdų, kurio rezultatais galima džiaugtis kelis dešimtmečius ar net visą gyvenimą.

Dantų implantai yra neskausmingas, saugus, mažiausiai invazyvus dantų atkūrimo būdas. Viso gydymo trukmė yra individuali ir nustatoma konkrečiam pacientui, tačiau dažniausiai tai yra gana trumpas laiko tarpas. Pirmą kartą apsilankę klinikoje „Dantų harmonija“ pacientai yra kruopščiai apžiūrimi, įvertinama jų burnos ir dantų būklė, atliekami diagnostiniai tyrimai, išklausomi lūkesčiai ir aptariamos dantų implantavimo galimybės. Specialistai sudaro gydymo planą ir jau pirmojo apsilankymo metu gali būti pradėtos pirminės dantų implantavimo procedūros.

Kiek laiko užtrunka dantų implantų įsukimas į žandikaulį?

Anot klinikos specialistų, įprastai įsukti vieną danties implantą trunka iki 20 minučių. Jei prireikia implantacijos visam paciento žandikauliui, visa procedūra gali užtrukti iki 2,5 valandos. Jei būtina, galima vieno apsilankymo metu implantuoti abu žandikaulius.

Bendras visų apsilankymų skaičius odontologijos klinikoje yra individualus ir priklauso nuo implantacijos tipo ir, jei prireikia, kitų procedūrų atlikimo. Jei taikoma vienmomentė implantacija, kuomet implantas įsriegiamas į ką tik išrauto danties vietą, visa procedūra atliekama vieno vizito metu. Jei taikoma ankstyvoji dantų implantacija, procedūra atliekama paprastai po danties rovimo praėjus 4-8 savaitėms. Jei taikoma vėlyvoji implantacijai, visas gydymo procesas gali užtrukti ir ilgiau nei 12 mėn. Apie gydymo eigą, trukmę, priežiūrą ir kitus svarbius dalykus jus informuos klinikos specialistai.

Ar dantų implantai gali neprigyti?

Anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, implantų neprigijimas galimas, tačiau labai retas atvejus. Vos 2-3 proc. pacientų gali susidurti su tokia problema. Svarbu pabrėžti, kad neprigijimui didelę įtaką daro pablogėjusi paciento būklė, susijusi su nusilpusiu organizmu, neišgydytomis periodonto ligomis, vartojamais vaistais ir pan. Ne mažiau svarbu ir atsisakyti žalingų įpročių – rūkymo, dantų griežimo ir pan. Taip pat svarbu užtikrinti tinkamą burnos higieną. Tam tikros įtakos gali turėti ir paciento dantenų storis, žandikaulio kaulio kiekis ir kokybė, diabetas, osteoporozė, spindulinis gydymas (tai įvertinama pirmųjų apsilankymų klinikoje metu).

Gydymo sėkmė taip pat priklauso nuo dantų implantavimą atliekančios klinikos, joje naudojamos technikos ir specialistų patirties. Dėl šios priežasties visada rekomenduojama pasidomėti prieš priimant galutinį sprendimą. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai visada atsakys į Jums rūpimus klausimus, pateiks Jūsų poreikius labiausiai atitinkantį dantų atkūrimo būdą ir užtikrins aukščiausią paslaugų ir dantų implantų kokybę.