lt

Dantų implantavimas yra bene pažangiausias ir efektyviausias būdas atkurti pažeistus dantis. Implantas yra gaminamas iš titano, dėl savo porėto paviršiaus galinčio greita suaugti su kaulu, o tai užtikrina implanto ilgaamžiškumą. Dantų implantavimas padeda estetiškai pilnai atkurti natūralaus danties išvaizdą ir kramtymo funkciją. Kad ir kaip būtų šis dantų atkūrimo būdas yra brangesnis nei dantų protezavimas.

Svarbu pabrėžti, kad klinikos „Dantų harmonija“ profesionalai rekomenduoja kreiptis dėl dantų atkūrimo nedelsiant tik praradus vieną ar kelis dantis. Kiekviena uždelsta diena gali turėti didelės įtakos tolimesniam gydymui. Ilgainiui, gali pradėti nykti žandikaulis ir kilti kitų sveikatos problemų.

Prieš pradedant dantų implantavimo procedūrą  gali prireikti papildomų procedūrų, tokių kaip kaulinio audinio nepakankamumas. Kai kurių pacientų viršutiniame žandikaulyje dantų implantavimui trūksta kaulinės dalies. Tokiu atveju atliekamas sinuso dugno pakėlimas arba kaulo storinimo procedūra tam, kad būtų galima įgręžti implant.

Praradus dantį ar kelis dantis juos galima pilnai atkurti iki pat šaknies

Pasirinkus dantų implantavimą, ant implanto dedama bemetalės keramikos karūnėlė, atrodanti kaip natūralus dantis. Tokiu dantų implantavimo būdu galima pakeisti nuo vieno iki kelių dantų šaknis. Anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, dantų implantacijai naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, todėl ir pradinė dantų implantų kaina yra didesnė nei alternatyvų – dantų tiltelių ar protezų. Kadangi implantai sriegiami į žandikaulį, dantys laikosi tvirtai, nesukelia diskomforto valgant ar kalbant, su jais galima drąsiai šypsotis.

Implantas padeda išvengti dantų šaknies irimo, nes implantacijos metu yra pakeičiama ne tik danties karūnėlė, bet ir pati šaknis. Be to, dantų implantacijos metu nėra pažeidžiami šalia esantys dantys,jie apsaugomi nuo šlifavimo, kuris būtinas taikant kitokį dantų atkūrimo būdą.

Implantams nereikalinga ypatinga priežiūra

Dantų implantai nereikalauja specialios priežiūros – jiems pilnai sugijus, reikia rūpintis dantimis taip, kaip ir įprastais dantimis. Implantuotų dantų priežiūrai užtenka paprasto dantų šepetėlio ir dantų pastos, tarpdančių šepetėlio ir įprastinės burnos higienos du kartus per metus. Tinkamai prižiūrint dantų implantus, jie tarnauti gali ir visą gyvenimą.

Tuo tarpu pasirinkus pigesnį dantų atkūrimo variantą, pavyzdžiui, išimamus dantų protezus, jiems prireiks specialios priežiūros ir įpratimo. Po dantų protezais kaupiasi nešvarumai, tad juos nuolat reikia išimti ir nuplauti, būtina valyti ir dezinfekuoti. Išimami protezai nėra ilgaamžiai – jiems nusidėvėjus reikia gaminti naujus.

Jei nežinote, kokį prarastų dantų atkūrimo būdą pasirinkti, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai kviečia atvykti konsultacijai. Prieš pasiūlydami galimus variantus specialistai apžiūri dantų būklę, prireikus, padaro reikus tyrimus, išsiaiškina paciento lūkesčius ir finansines galimybes. Nusprendus, kurį dantų atkūrimo būdą pasirinkti, klinikos specialistai sudaro gydymo planą ir supažindina su būsimomis procedūromis.