lt

Dantų spalva gali kisti dėl senyvo amžiaus, dažančių maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip kava, arbata, gazuoti gėrimai, vynas, vartojimo, rūkymo, dantų traumų, paveldimumo, antibiotikų vartojimo, uždegimų, dantų ligų ir kitų priežasčių. Kad ir kaip būtų balti dantys jau nuo seno yra laikomas sėkmės ir gražios išvaizdos raktu. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę turėti baltesnius dantis vos po vieno apsilankymo odontologo kabinete.

Klinikoje „Dantų harmonija“ atliekamas dantų balinimas lazeriu – pažangi, veiksminga ir saugi dantų balinimo procedūra. Dantų balinimo metu naudojama speciali želė, o lazerio monochrominės savybės padeda saugiau, ypatingai greitai ir efektyviai pakeisti dantų spalvų per vieną ar kelis apsilankymus odontologo kabinete.

Prieš pradedant procedūrą specialistas nustato esamą paciento dantų spalvą pagal „Vita“ spalvų skalę. Dantenoms padengti naudojama speciali apsauginė medžiaga tam, kad dantų balinimo metu vandenilio peroksidas nepatektų ant dantenų. Jei paciento dantų kakleliai yra apsinuoginę, ta pati medžiaga naudojama ir dantų paviršiui padengti. Kartu įvertinamos emalio erozijos ir kitos dantų problemos.

Dantų balinimas lazeriu yra nesudėtinga procedūra, kurios metu dantys padengiami 25-45 proc. vandenilio peroksidu. Pastarasis aktyvinamas lazerio pagalba. Veikdamas lazeris skleidžia spindulius, kurie sukelia oksidaciją ir skatina dantis keisti spalvą.

Klinikoje „Dantų harmonija“ naudojamas LaserSmile™ (Biolase, JAV) lazeris. Pastarasis turi itin pažangią dantų balinimo technologiją, vadinamą TCIA™ (angl. Target Chromophore In-Phase Accelerated-Activation). Lazerio skleidžiama energija sugeria specialias balinančias medžiagas ir paskatina vandenilio peroksido skilimą į laisvuosius radikalus. Tai padeda sutrumpinti dantų balinimo procedūros laiką. Dantų balinimo metu naudojama balinamoji medžiaga su dantimis kontaktuoja mažiau nei pusvalandį, todėl danties audiniai lieka nepažeisti.  

 Kaip prižiūrėti danti po dantų balinimo procedūros?

Dantų balinimo procedūros efektyvumas ir galutinis rezultatas tiesiogiai priklauso nuo to, kaip balinamoji medžiaga įsiskverbs į paciento danties audiniuose esančias pigmentines medžiagas ir išliks kol oksiduosis pigmento turinčios molekulės. Dantų balinimo metu dantų paviršius gali išsausėti, todėl po procedūros rekomenduojama nevartoti tamsaus dažančio maisto produktų ir gėrimų. Jei jau pasiekėte norimą dantų baltumą, spalvą galima palaikyti balinant dantis namuose naudojant kapas. Tai rekomenduojama daryti kas 6 mėn. Balinimą lazeriu galima kartoti kas 1-1,5 metus.

Prieš atliekant dantų balinimo procedūrą rekomenduojama pasikonsultuoti su klinikos „Dantų harmonija“ specialistais. Odontologas įvertins Jūsų dantis, jų būklę, galimas dantų spalvos pakitimo priežastis ir nuspręs, koks dantų balinimo būdas Jums tiktų labiausiai. Jei turite plombuotų, protezuotų, dengtų laminatėmis ar implantuotų dantų, po dantų balinimo procedūros Jums gali tekti pakartotinai atlikti šias procedūras siekiant tolygios dantų spalvos. Jei būtina, odontologas rekomenduos atlikti reikiamas dantų ar dantenų gydymo procedūras prieš atliekant dantų balinimą.

Dantų Harmonija