lt

Dantų balinimas, ko gero, labiausiai į estetinį dantų grožį orientuota odontologijos paslauga. Jei dantys nėra norimos spalvos, o pageidaujame džiaugtis tviskančia ir visus akinančia šypsena, į odontologus kreipiamės būtent dėl dantų balinimo procedūros. Bet čia, kaip ir daugelyje kitų šiuolaikinės odontologijos paslaugų, vyrauja labai didelis skirtingų technologijų ir metodų pasirinkimas. Kai labiau pasidomi, kiek daug skirtingų dantų balinimo būdų yra, tampa sunku išsirinkti geriausią, efektyviausią, tinkamiausią.

Kad viskas būtų šiek tiek aiškiau, aptarsime kelis dantų balinimo būdus. Bet pirma reikia žinoti, kam nepatartinas dantų balinimas. Nėra ištirtas dantų balinimo poveikis nėščiosioms ir maitinančioms naujagimius moterims, todėl joms nerekomenduojama balintis dantis dėl moksliniais tyrimais neįrodyto poveikio naujagimiui. Vaikams ir jaunuoliams iki 18 metų taip pat nepatartinas dantų balinimas ir vėlgi dėl mokslinių tyrimų stokos.

Labai svarbu suprasti tai, koks gydymas iš tiesų reikalingas. Galbūt ne dantų balinimas reikalingiausia procedūra patamsėjusiems, ar ant kurių atsirado dėmelių, dantims. Kartais gali būti labiau reikalingas periodontologinis arba endodontinis gydymas nei dantų balinimo procedūra, todėl prieš darantis bet kokią procedūrą verta pasitarti su gydytoju odontologu, kuris diagnozuos dantų spalvos pakitimo priežastis.

Ir paskutinė kategorija, kuriai nereikėtų balintis dantų, tai tie žmonės, kurių dantenos dengia daugiau dantų paviršiaus arba tie, kurių dantenų linija nėra tolygi. Po dantų balinimo procedūros gali dar labiau išryškėti nestandartinė šypsena ir dantų balinimas nesuteiks norimų rezultatų. Tačiau šioje vietoje yra išeitis, galima atlikti dantenų korekcijos procedūras, tuomet balinti dantis ir džiaugtis žavinga šypsena.    

Kokie yra dantų balinimo būdai?

Yra trys dantų balinimo būdai, kiekvienas iš jų turi savus pliusus ir minusus. Taigi, dantis balinti galima lazeriu, kapomis arba „ZOOM!“ metodika. Visuose šiuose dantų balinimo metoduose naudojamas vandenilio peroksidas, tačiau kuo visi šie būdai skiriasi?

Dantų balinimas lazeriu yra vienas iš saugiausių dantų balinimo būdas, kuris efektyviai per trumpą laiką gali išbalinti dantis. Šis būdas yra pažangus ir veiksmingas. Labai svarbu, kad dantų balinimo lazeriu metu dantenos ir kitos dantų vietos, kurioms vandenilio peroksido ir lazerio šviesos sąveika gali pakenkti, yra padengiamos apsaugine medžiaga, kuri užtikrina procedūros saugumą.

Antrasis dantų balinimo būdas dantų balinimas kapomis yra viena iš ilgiausiai trunkančių dantų balinimo procedūrų. Pirmojo apsilankymo metu pas gydytoją odontologą yra padaromas dantų anspaudas, pagal kurį po to padaromos kapos, jos užpildomos karbamido peroksidu, kuris yra gaunamas skaidant vandenilio peroksidą. Tuomet visas balinimo procesas užtrunka 10 dienų. Per dieną su kapomis reikia būti 2-4 valandas arba kapas galima dėtis nakčiai.    

Ir paskutinis dantų balinimo būdas „ZOOM!“ metodika. Ši metodika tinkamiausia tiems, kurie nori greitai matomo ir optimalaus rezultato, nes po 1,5 valandos jau galima džiaugtis balta šypsena. „ZOOM!“ balinimas vyksta vandenilio peroksido balinančią medžiagą veikiant mėlyna šviesa.

Taigi, sunku nepasiklysti gausybėje įvairiausių dantų priežiūros procedūrų, tačiau visada šalia yra specialistai, kurie gali padėti.