lt

Šypsena yra vienas iš pirmųjų dalykų, į kurį žmonės atkreipia dėmesį tik susitikę. Tiesūs balti dantys suteikia pasitikėjimą savimi, o ir efektas išlieka keletą metų. Kosmetinės odontologijos srityje per pastaruosius kelerius metus padaryta pažanga dantų balinimo procedūrą dar patobulino. Klinikoje „Dantų harmonija“ atliekamas dantų balinimas yra visiškai saugus ir prieinamas visiems, norintiems baltesnės šypsenos pacientams.

Jei svarstote, ar rinktis dantų balinimą ir koks dantų balinimo būdas yra efektyviausias, svarbu atkreipti dėmesį į penkis pagrindinius dalykus, susijusius su šia procedūra.

  1. Kodėl dantys keičia spalvą?

Laikui bėgant, dantų spalva kinta dėl daugelio priežasčių – intensyvių pigmentų turinčio maisto ir gėrimų vartojimo, tabako vartojimo, amžiaus, patirtų traumų, vaistų vartojimo, paveldėjimo, įvairių ligų.

  1. Kaip veikia dantų balinimas?

Dantų balinimas yra gana paprastas procesas, gali būti atliekamas vienu iš specialistų parinktu būdu. Procedūros metu naudojamos balinamosios medžiagos suskaido ant dantų esančias dėmes į mažesnius gabalėlius, todėl spalva būna mažiau koncentruota, o dantys šviesesni.

  1. Ar dantų balinimas tinkamas visiems?

Dantų balinimą galima atlikti daugumai pacientų. Prieš atliekant dantų balinimo procedūrą ir pasirenkant tinkamiausią balinimo būdą, svarbu pasikonsultuoti su Jus gydančiu specialistu, papasakoti apie savo mitybos, gyvenimo būdo įpročius, turimas ligas. Tik po išsamios apžiūros ir konsultacijos Jums bus suteikta informacija apie efektyviausią dantų balinimo būdą, procedūros eigą ir tikėtiną rezultatą.

Kai kurie dantų balinimo būdai netinka daliai pacientų. Pavyzdžiui, geltoni dantys gerai priima balinančias medžiagas ir rezultatas yra efektyvus, tuo tarpu rudą atspalvį įgavę dantys sunkiai pakeičia spalvą į baltesnę, pilkšvo atspalvio dantys gali pigmento apskritai „nepriimti“. Taip pat svarbu žinoti, kad dantų balinimo metu protezai ir plombos spalvos nekeičia. Jei danties spalvą lėmė vaistai ar danties trauma, tikėtina, kad dantų balinimas taip pat bus neefektyvus.

  1. Iš kokių dantų balinimo būdų galima rinktis?

Dantų balinimas kapomis – vienas geriausių pasirinkimų, vertinant kainos ir kokybės santykį. Vizito metu paimami dantų atspaudai, pagal kuriuos pagaminamos kapos, vėliau jos užpildomos specialiu balinančiu geliu. Ši procedūra yra praktiška, nes dantis galima išsibalinti namie, o rezultatas priklauso nuo pačio paciento – pagal pateiktas rekomendacijas galima pasirinkti, kiek laiko nešioti kapas.

Dantų balinias lazeriu – visiškai neskausinga, saugi procedūra, trunkanti vos valandą, o rezultatas matomas jau po vienos procedūros. Lazeris, veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinamojo dantų gelio poveikį, taip pasiekiamas ne tik emalis, bet ir dentitas, todėl per trumpą laiką gaunamas maksimalus efektas.

Dantų balinimas sistema ZOOM! – naujausiomis technologijomis paremtas greitas dantų balinimo būdas. Šia technika balinami dantys yra puikus pasirikimas žmonėms, kuriems kiti balinimo būdai nėra tokie veiksmingi. Balinimo metu naudojamo gelio efektyvumas sustiptinamas lazerio šviesa, padedančia aktyvuoti vandenilio peroksidą, kuris patenka į danties audinius ir juos išbalina. Po procedūros atlikimo rekomenduojama retkarčiais naudoti ZOOM! gelį, kuris yra skirtas dantų balinimui namuose.

  1. Ar dantų balinimas turi šalutinių poveikių?

Kai kurie žmonės po procedūros gali atsirasti dantų jautrumas, tačiau daugeliu atvejų šis poveikis yra laikinas. Taip pat per didelis balinančių medžiagų naudojimas gali pažeisti dantų emalį ar dantenas. Siekiant maksimaliai sumažinti šalutinio poveikio riziką, rekomenduojama laikytis specialisto nurodymų ir rekomendacijų.

Dantų Harmonija