Odontologijos klinika „Dantų harmonija“ siūlo Lietuvoje gana naują paslaugą – vidinius breketus. Didžiulis jų pranašumas – breketai tvirtinami prie vidinės dantų pusės, todėl yra visiškai nepastebimi. Aplinkiniai matys tik vis gražėjančią Jūsų šypseną. Klinikoje dirba visų sričių odontologai – taisantys, implantuojantys dantis, taip pat užsiimama burnos chirurgija, yra visa diagnostinė įranga, tad pacientas visus reikalingus tyrimus bei specialistų konsultaciją gauna vienoje vietoje – taupomas laikas. Apie vidinius breketus pasakoja ir pati juos dėvinti ortodontė Eugenija Bučinskienė: „Mano problema nebuvo labai didelė, bet susidėjusi breketus galėjau sužinoti, kaip jaučiasi su jais gyvenantys mano pacientai“.
Dedu ir išorinius, ir vidinius breketus, tačiau pagrindinis vidinių breketų pranašumas tas, kad jie yra visiškai nematomi. Todėl labai tinka žmonėms, kuriems nepriimtina metus ar dvejus, kol vyksta dantų tiesinimas, vaikščioti su išoriniais breketais. Be to, vidiniai breketai yra individualūs, tai yra gaminami pagal konkretaus žmogaus dantų dydį, formą, paviršių. Tuo tarpu išoriniai breketai yra gaminami masiškai, gamyklose.
Ne, ir su vidiniais, ir su išoriniais breketais norimas rezultatas pasiekiamas per tą patį laiką, vidutiniškai – per dvejus metus. Tik tiek, kad vidiniai breketai nesukelia tiek estetinių ir psichologinių problemų, nes aplinkiniai jų nemato. Vidinių ir išorinių breketų priežiūra taip pat panaši.
Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl kreivai išaugusių dantų. Breketai leidžia visiškai išspręsti šią problemą. Kitas atvejis – netaisyklingas sąkandis. Dažniausiai šią problemą pastebi dantis taisantis specialistas ir nukreipia pasikonsultuoti pas gydytoją ortodontą. Breketai naudojami ir ruošiant pacientą dantų implantavimui. Nes dažnai dantys būna taip „išsivaikščioję“, kad kokybiškai įdėti implantą tiesiog trūksta vietos. Breketais dantys yra atitraukiami ir padaroma vietos implantui. O dažnai breketais tarpus tarp dantų galima taip sutraukti, kad implanto nė nebereikia. Viskas priklauso nuo konkretaus atvejo.
Jų veikimas paremtas dantų gebėjimu judėti. Mūsų dantys nuolat juda, nesvarbu, esame su breketais ar be jų. Uždėjus breketus sudaromas nedidelis tempimas į reikiamą pusę ir dantys pamažu pasislenka į norimą vietą. Viršutinė danties dalis – karūnėlė – juda burnos ertmėje, o po dantenomis esanti apatinė danties dalis pamažu keliauja žandikauliu.
Šį gydymą žmogui galima taikyti visą gyvenimą. Paauglystėje – lengviau, sulaukus vyresnio amžiaus rezultatų pasiekiama kiek lėčiau. Dantų tiesinimas, sąkandžio problemų sprendimas – tai ne širdies, inkstų ligos, žmogus gali rinktis: gydytis ar ne. O jei gydytis, tai kada: dabar ar šiek tiek vėliau. Nors idealu būtų, jei kiekvienas 8-9 metų vaikas atvyktų ortodonto konsultacijai.
Kad neprarastume to gero pasiekto rezultato, nuėmus breketus dar kurį laiką nešiojamos plokštelės arba kapos, kurios užfiksuoja naują dantų padėtį. Aš savo pacientams rekomenduoju kapas, nes jos patogesnės, neturi gomurio, todėl mažiau kliūva kalbant. Laikui bėgant, kapas patariu klientams įsidėti bent porą kartų per mėnesį. Pavyzdžiui, nakčiai.
Kad pajusčiau, kas tai yra ir kaip gyvena mano pacientai, aš pati susidėjau vidinius breketus. Taip, prie jų reikia priprasti, tačiau nepatyriau jokių išvardytų problemų.
„Breketus susidėjau, nes taip gyventi daugiau negalėjau – dantys buvo labai kreivi, atsikišę, su tarpais… Buvo labai negražu. Pamačiau reklamą spaudoje apie naujovę – vidinėje dantų pusėje dedamus breketus, ir susidėjau. Man jau trisdešimt ir aš nenorėjau breketų iš išorės. Tenka nuolat bendrauti su žmonėmis, todėl psichologiškai negalėjau ryžtis išoriniams breketams. O dabar niekas net nežino, nemato, kad aš su jais. Dantys pamažu tiesinami. Rezultatas jau matyti – tarpai sumažėjo ir šypsena kur kas gražesnė. Nebebijau šypsotis, kaip kadaise. Ir dėl breketų nešiojimo neturiu kuo skųstis. Tik pirmą dieną kalbėti buvo sunkiau, bet pripratau ir dabar jie netrukdo nei kalbėti, nei valgyti, nei prižiūrėti dantų. Džiaugiuosi savo gydytoja ir visu „Dantų harmonijos“ personalu.“
Straipsnis publikuotas „Laisvalaikyje“ 2012-05-31
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Kodėl verta tiesinti kreivus dantis?
Iš kokių etapų susideda dantų implantavimas?
Kokiais būdais gali būti atliekamas dantų protezavimas?
Keraminių ir titaninių dantų implantų palyginimas
Kuris variantas ekonomiškai palankesnis – dantų protezavimas ar dantų implantavimas?
Dantų implantai ir dantų protezai: kuo jie skiriasi?