Jei esate, kaip ir daugelis mūsų pacientų, kuriems buvo diagnozuotas dantų ėduonis ir Jums nerimą keliane tik dantų sveikata, bet ir estetinė išvaizda, šiuolaikiniai dantų technologijų pasiekimai suteikia galimybę odontologams atlikti estetinį plombavimą ir sugrąžinti Jūsų nuostabią šypseną.
Estetinis plombavimas gali būti taikomas, kai Jūsų dantys yra nudilę ar turi nusidėvėjimo žymių, turite senas, spalvą pakeitusias plombas, dantys yra patamsėję, turite tarpus tarp dantų, nuskilusį danties vainiką ar norite pakeisti danties formą.
Estetinis plombavimas padeda atkurti ėduonies pažeistas dantų dalis. Jei pradedate jausti dantų ėduonies simptomus, tokius kaip danties skausmas, jautrumas temperatūrai, nestiprus ar aštrus skausmas kandant, arba dantyse atsirado skylučių, duobučių, pūlių aplinkiniame dantenų audinyje, kuo greičiau apsilankykite pas odontologą. Kuo anksčiau pradedamas gydyti dantų ėduonis tuo lengviau bus galima pasiekti geriausių įmanomų rezultatų.Jei pradėjęs gesti dantis yra negydomas- ėduonis neišnyks, oišplis giliau danties viduje. Pasiekęs šaknies kanalo pulpos (nervinį) audinį, jis ims kelti tikrą diskomfortą ar net stiprų danties skausmą. Infekcija gali plisti toliau ir gali sukelti danties netekimą – sudėtingą (ir brangiai kainuojančią) problemą.
Pašalinus ėduonį, Jūsų odontologas „užpildo“ dantį patvaria medžiaga, vadinama kompozitine derva. Ši medžiaga plataus spalvų spektro, todėl galima naują plombą pritaikyti prie kitų Jūsų dantų atspalvio. Estetinis plombavimas dažnais atvejais gali būti atliktas vieno vizito metu, kai su gydytoju jau yra aptartas gydymo planas
Estetinis plombavimas Jums suteiks galimybę džiaugtis natūraliai atrodančiais sveikais dantimis. Plombų spalva priderinama prie Jūsų dantų ir vizualiai susilieja su danties struktūra.
Prižiūrėti estetiškai plombuotus dantis itin paprasta, o, tinkamai prižiūrint, Jūsų plombos tarnaus metų metus. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai įspėja būti atsargiems valgant kietus maisto produktus, tokius kaip: riešutai, spragėsiai, kieti saldainiai, kepta duona ir kitas kietas maistas, kuris gali pakenkti estetinėms plomboms.
Taip pat rekomenduojama laikytis įprastos burnos higienos – dantis valyti du kartus per dieną (ar daugiau), naudoti dantų siūlą, mažinti cukraus vartojimą ir reguliariai lankytis pas odontologą.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Kodėl verta tiesinti kreivus dantis?
Iš kokių etapų susideda dantų implantavimas?
Kokiais būdais gali būti atliekamas dantų protezavimas?
Keraminių ir titaninių dantų implantų palyginimas
Kuris variantas ekonomiškai palankesnis – dantų protezavimas ar dantų implantavimas?
Dantų implantai ir dantų protezai: kuo jie skiriasi?