Senstant mūsų dantys dyla lygiai taip, kaip ir mūsų kūnas. Gali pradėti skaudėti tam tikras kūno dalis, pradėti stingti galūnės, atrodyti, kad netenkame jėgos, gali atsirasti raukšlių, amžiaus dėmių ir pan. Panašūs dalykai gali nutikti ir mūsų dantims – jie nusidėvi ir susilpnėja, plonėja jų emalis, mažėja atsparumas nuo išorės poveikio, gali atsirasti įtrūkimų, dėmių, dantys gali pradėti klibėti ir kristi.
Per pastaruosius kelis dešimtmečius dantų protezavimas tapo tarytum dantų netekusių žmonių „čempionu“. Natūralu, kad dantų netekimas gali būti ypatingai traumuojantis įvykis, ypač tai įvyksta jauname amžiuje. Yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad dantų netekimas yra tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Kad ir kaip būtų net ir labai jaunas žmogus gali netekti dantų dėl nelaimingo atsitikimo, dantų ar dantenų ligų, ėduonies ar net dantis supančio konstrukcinio audinio sunykimo. Bet kuri iš šių problemų gali ir paprastai lemia dantų netekimą, kurį reikia gydyti atkuriamosiomis dantų procedūromis.
Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atlieka daugybę labai svarbių dantų restauracijų, kurios gerina gyvenimo kokybę tiems žmonėms, kuriems dėl dantenų ligos, nelaimingo atsitikimo ar ėduonies nepavyko išsaugoti nuosavų dantų. Daugelis žmonių jau yra susipažinę su protezavimo rūšimis, kurias odontologai naudoja dantų atkūrimui, mat tai yra gana dažna procedūra. Kiekvienas dantų protezavimo būdas yra skirtingas ir individualiai pritaikomas pacientui pagal reikiamų atkurti dantų skaičių ir kitus faktorius. Kai kurios dažniausiai atliekamos restauracijos naudojant dantų protezavimą yra žinomos kaip pilni ir daliniai protezai. Taip pat galima rinktis dalinius dantų atkūrimo sprendimus, tokius kaip dantų tiltai ir dantų implantai.
Dantų protezai, taip pat dar vadinami dirbtiniais dantimis, yra vienas iš labiausiai paplitusių odontologų siūlomų protezavimo būdų. Dantų protezai yra įvairių rūšių, įskaitant dalinius išimamus ir pilnus protezus. Jei protezas tvirtinamas prarasto danties vietoje, greta esantys dantys turi būti pakankamai tvirti, kad atlaikytų papildomą apkrovą. Daliniai protezai dažnai yra „vainikiniai ir tiltiniai“ protezai, kurie gaminami iš vainikėlių, kruopščiai tvirtinamų ant gretimų dantų. Išimami dantų protezai nėra tokie stabilūs ar ilgaamžiai kaip fiksuoti dantų protezai. Pastaruosius dažniausiai renkamasi dėl mažesnės kainos ir priežiūros – juos galima išimti ir lengviau išvalyti.
Jei netekote danties ar kelių dantų, šiuolaikinės technologijos Jums gali pasiūlyti ypatingai efektyvius ir greitus dantų atkūrimo būdus. Kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ specialistus ir jie atsakys į visus Jums rūpimus klausimus, atliks apžiūrą ir pateiks geriausius ir Jūsų poreikius labiausiai atitinkančius dantų atkūrimo būdus. Svarbu nedelsti ir netekus danties ar kelių dantų į specialistus kreiptis kiek įmanoma greičiau. Juk mūsų sveikata kaip ir mūsų dantys – svarbiausias turtas.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Iš kokių etapų susideda dantų implantavimas?
Kokiais būdais gali būti atliekamas dantų protezavimas?
Keraminių ir titaninių dantų implantų palyginimas
Kuris variantas ekonomiškai palankesnis – dantų protezavimas ar dantų implantavimas?
Dantų implantai ir dantų protezai: kuo jie skiriasi?
Dantų atkūrimo technikos „All on 4” privalumai ir trūkumai