Dantų protezavimas yra būtinas, kai dantis yra labai pažeistas ir nebeužtenka paprasto dantų plombavimo. Norint turėti sveikus dantis bei juos atkurti po dantų ėduonies, dantų erozijos, traumos, yra taikomas dantų protezavimas. Dantų protezavimas atkuria dantų anatomiją, funkciją, sugrąžina maksimalią kramtymo funkciją. Šis metodas taip pat naudojamas restauruoti nuskilusius dantis bei pagerinti jų estetinę išvaizdą.
Pacientai šiomis dienomis gali rinktis iš dviejų rūšių protezų: fiksuotų ir išimamų.
Fiksuoti dantų protezai pasižymi natūralumu, jų nereikia išsiimti, todėl nekelia diskomforto. Jie gali būti fiksuojami ant nuosavų paciento dantų arba implantų.
Išimami protezai yra taikomi kai burnoje dar yra pakankamai dantų, jog šie galėtų laikytis. Šie protezai yra yra mažesnės kainos, atstatoma kramtymo funkcija, tačiau kas kelis metus juos reikia keisti.
Dantų protezavimo eiga priklauso nuo paciento atvejo, jo finansinių galimybių ir dantų būklės. Ši procedūra vyksta pakopomis. Pirmiausia, yra atliekama burnos higiena, tada jeigu yra pažeistų dantų, atliekamas gydymas,gydytojas nurodo, kokia bus tolimesnė eiga. Kai kuriais atvejais, yra atliekama dantų implantacija. Tik kai dantys yra sutvarkyti ir tinkamai paruošti, prasideda dantų protezavimas.
Naudinga informacija ir patarimai apie dantų sveikatą…
Kodėl verta tiesinti kreivus dantis?
Iš kokių etapų susideda dantų implantavimas?
Kokiais būdais gali būti atliekamas dantų protezavimas?
Keraminių ir titaninių dantų implantų palyginimas
Kuris variantas ekonomiškai palankesnis – dantų protezavimas ar dantų implantavimas?
Dantų implantai ir dantų protezai: kuo jie skiriasi?