lt

Netekus danties ar esant dideliems danties audinio defektams, siekiant pagerinti estetiką, neišvengiamos dantų atkūrimo procedūros, todėl egzistuoja tokia odontologijos technologija kaip dantų protezavimas.

Jeigu netekote dantų, būtinai kiek įmanoma greičiau juos atkurkite

Burna yra pirmoji virškinimo trakto grandis. Praradus dantis ar vieną dantį, maistas nėra visiškai sukramtomas, sutrinka žarnyno ir skrandžio virškinimas. Visi šie dalykai gali sukelti rimtas virškinimo problemas ir sveikatos sutrikimus.

Laikui bėgant, pavyzdžiui, dantų netekimas gali turėti įtakos netaisyklingo sąkandžio susiformavimui. Netekus danties ar kelių dantų, žandikaulio sąnarys yra neigiamai veikiamas, todėl pradeda skaudėti ir traškėti. Žandikaulio sąnario deformacija be kita ko skatina veido raukšlių atsiradimą. Dėl dantų netekimo veidas pradeda kitaip formuotis – gali nukarti skruostai.

Netekę priekinių dantų žmonės dažniausiai nenori šypsotis ar net kalbėti, o tai gali sukelti didelius kompleksus, psichologines traumas ar net depresiją.

Jeigu praradote dantis ir pastebite veido ir žandikaulio sistemos deformaciją, nedelsiant kreipkitės į specialistus dėl dantų protezavimo, juk tai yra vienas geriausių sprendimų, padedantis pagerinti sveikatos būklę tokioje situacijoje. Neatlikus dantų protezavimo procedūros, tuščios vietos link juda ne tik gretimi, bet ir priešingo žandikaulio dantys. Nepageidaujamas poslinkis gali atsirasti netekus vos vieno danties. Todėl kuo anksčiau prasidės dantų rekonstrukcija, tuo geriau. Šią problemą gali padėti išspręsti klinikos „Dantų harmonija“ protezavimo specialistai.

Daugiau apie dantų protezavimą – ką vertėtų žinoti?

Egzistuoja dvi dantų protezų rūšys: neišimamasis ir išimamasis.

Neišimami dantų protezai gali būti žemiau išvardinti:

  • Vainikėliai (karūnėlės), kurie yra pagaminti iš plastiko, metalo arba cirkonio keramikos, yra pritaikomi prie gretimų dantų formos, dydžio ir spalvos. Jais taisomi suskilinėję, nulūžę ar kitaip pažeisti dantys. Netekus vieno danties, jo šaknis keičiama implantu. Karūnėlės apsaugo dantis nuo pažeidimų, šiek tiek nusidėvi bet yra patvarios.
  • Dantų protezų tilteliai gaminami iš tos pačios medžiagos kaip ir anksčiau minėti vainikėliai. Skirtumas tas, kad jais galima pakoreguoti vietas, kuriose nėra kelių dantų iš eilės. Taip atkuriamas ankstesnis dantų skaičius, funkcija ir estetinė išvaizda. Dantų tiltelių trūkumas yra tas, kad, norint juos įstatyti, dažnai reikia šlifuoti gretimus dantis.
  • Protezų tvirtinimas ant implantų. Šio protezavimo tipo rezultatai gali būti prilyginami natūraliems dantims, nes žmogus jaučiasi taip, lyg jo burnoje iš tikrųjų natūralūs dantys. Priežiūra analogiška natūraliems dantims. Dažniausiai prireikia šešių implantų, tačiau tikslų skaičių nustato odontologas. Dantų laboratorijos gamina dantų lankus, priklausomai nuo norų. Jie gali būt iš kermeto arba cirkonio keramikos. Bendra dantų protezavimo kaina labai priklausys nuo jūsų pasirinkimo. Tai geriausias būdas, kurį šiandien gali pasiūlyti odontologija protezuojant bedantį žandikaulį.

Išimami dantų protezai gali būti žemiau išvardinti:

  • Lanką atraminis protezas (biugelis) turi plastiku dengtą metalinį karkasą, į kurį įstatomi plastikiniai protezai. Tai išimamas protezas, jis laikosi apkabėlėmis už dantų. Jis naudojamas, kai trūksta krūminių dantų abiejose viršutinio arba apatinio žandikaulio pusėse.
  • Įsigyti išimamus protezus žymiai geriau nei išvis neturėti dantų. Dar labiau todėl, kad šiuolaikinėmis odontologijos technologijomis įmanoma pagaminti labai patogias, tvirtai priglundančias protezų plokšteles. Aukštos kokybės išimama dantų plokštelė iš tikrųjų niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų.

Taigi, praradus dantis, nedelsiant kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ specialistus, kurie mielai padės Jums išsirinkti tinkamą dantų protezavimo būdą ir atliks paslaugą už prieinamą kainą!