lt

Estetinis plombavimas – tai dantų griovelių ir iškilimų atstatymas, galintis pakeisti dantų formą ir spalvą. Nors estetinis plombavimas dažniausiai naudojamas priekiniams dantims, ši procedūra taip pat naudojama ir atkuriant krūminius dantis. Dabar kosmetinis plombavimas yra labiausiai paplitęs priekinių dantų dailinimo būdas.

Tai minimalistinė kosmetinė procedūra, padedanti atkurti pažeistus audinius, spalvos savybes ir danties padėtį. Danties taisymas trunka apie valandą. Dėl to profesionalai vienu metu gali atkurti iki 6 dantų. Procedūra neskausminga, prireikus naudojami skausmą malšinantys vaistai.  Ši dantų procedūra neabejotinai yra geriausias pasirinkimas, jei danties defektas yra palygintinai mažas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad esant didesniems defektams, kai reikalinga plomba dengti visą danties paviršių, rekomenduojama stipresnė nei estetinė restauracija, t.y. estetiniai protezai.

Ką galima pakeisti atlikus estetinį plombavimą? 

 • Estetiniu plombavimu galima koreguoti tarpus tarp dantų.
 • Padengti dantis, kurie nukentėję nuo ėduonies
 • Sutaisyti įskilusius dantis
 • Pakoreguoti dantis, kurie yra ,,nuvalgyti”

Ką būtina žinoti prieš atliekant dantų estetinį plombavimą

 1. Prieš atliekant estetinį dantų plombavimą reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną.
 2. Atsižvelgiant į dantų spalvą, prieš estetinį dantų plombavimą specialistas gali rekomenduoti atlikti dantų balinimo procedūrą.
 3. Estetiniu dantų plombavimu galima greitai ir neskausmingai susitvarkyti įvairius dantų pokyčius ir nelygumus.
 4. Svarbu paminėti, kad procedūra nepažeidžia sveikų danties audinių ir nereikalauja šlifavimo. Procedūros metu pašalinami tik pažeisti danties audiniai ir senos plombos.
 5. Estetinis dantų plombavimas ir modernios technikos padeda atkurti norimą dantų formą, net smulkiausias daleles.
 6. Tai neskausminga procedūra, naudojant vietinę nejautrą.
 7. Plomba pagaminta iš kokybiškų medžiagų, kurios nekenks žmogaus organizmui ir nesukels nereikalingų pojūčių.
 8. Po pirmojo apsilankymo galėsite mėgautis gražia šypsena ir neribota prieiga prie įprasto maisto ir gėrimų. Rekomenduojama kad iki 24 val. po operacijos nepasikeistų gėrimų ir maisto spalvos, kurios galėtų pakenkti atliktai procedūrai.
 9. Šis plombavimas yra tinkamas bet kokio amžiaus žmonėms. Svarbu paminėti, kad kuo mažiau išorinių komplikacijų turi dantis, tuo lengviau jį sutvarkyti.
 10. Estetinis plombavimas užtikrina kokybišką rezultatą ir „garantuoja“ tobulą šypseną iki 10 metų.

Kada rekomenduojama atlikti šią procedūrą?

 • Jei norite panaikinti tarpus (tarpą) tarp dantų.
 • Jei norite atstatyti dantis po įvairių traumų.
 • Jei norite apsaugoti dantis nuo sąkandžio sužemėjimo.
 • Pacientams, kurie neatsikratę įpročio griežti dantis, dažniausiai atliekamas estetinis plombavimas. Deja, dėl to dantys greičiau dyla, todėl tenka galvoti, kaip atkurti nudilusius dantis.
 • Jei jūsų dantys paveikti karieso: įprastas plombavimas neduos tokių gerų rezultatų, tačiau estetinis plombavimas bus labai geras sprendimas.

Estetinis plombavimas yra, ko gero, pats garsiausias dantų dailinimo būdas. Šios procedūros galimybės yra tikrai nemažos, todėl kad ir kokį dantų defektą norėtųsi užglaistyti, yra didelis šansas, kad tai pavyks padaryti. Estetinis plombavimas netinka tik tuo atveju, jei dantis auga netaisyklingai arba danties pažeidimas labai gilus. Jei svajojate pakoreguoti savo dantis, kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ odontologą, kuris galės parinkti tinkamiausią korekcijos būdą.