lt

Nusprendėte implantuotis dantis? Ką svarbu žinoti ir kaip nepasiklysti pasiūlymų gausoje? Pirmiausia vertėtų nusistatyti asmeninius vertinimo kriterijus, kurie galėtų padėti pasirinkti.

Domėkitės implantavimo procesu: kada ir ką gausite?

„Netekus daugumos ar netgi visų dantų, taip pat turint nefunkcionalius, pavyzdžiui, paslankius dantis, vienas geriausių dantų atkūrimo būdų šiandien, mano nuomone, yra dantų implantavimas taikant All-on-4® (lietuviškai: visi ant 4) gydymo metodiką. Šios procedūros metu vieno žandikaulio dantys yra atkuriami vos ant 4 implantų“, – remdamasis ilgamete darbo praktika savo įžvalgomis dalijasi implantuojantis gydytojas Marius Bučinskas.

Implantavimo procedūra susideda iš dviejų etapų – chirurginės su minimalia invazija ir protezavimo. Pirmojo etapo metu, jeigu reikia, pašalinami dantys, įsriegiami implantai, pritvirtinami laikini dantys. „Gera matyti, kaip pacientai po implantavimo procedūros išeina šypsodamiesi ir džiaugdamiesi naujais dantimis“, – sako M. Bučinskas, kurio nuomone, pacientai turi turėti galimybę iš karto po procedūros išeiti su laikinaisiais dantimis. – Mes klinikoje „Dantų harmonija“ turime modernią CAD/CAM dantų protezų laboratoriją ir esame pirmoji Vilniuje odontologijos klinika, įsigijusi „NobelProcera“ skenerį, tai mums leidžia pagreitinti ir kontroliuoti dantų gaminimo procesą.“

Antrojo – protezavimo – etapo metu pacientui gaminami nuolatiniai dantys, jie yra tvirtesni nei laikinieji. Pasak gydytojo M. Bučinsko, pats laikinųjų dantų pavadinimas pasako, kad šių dantų palikti visam laikui nereikėtų. Be to, laikinieji dantys ilgainiui yra linkę keisti spalvą ir gali sugerti maisto kvapus – todėl tikėtina, kad po kurio laiko iš žmogaus burnos pradės sklisti blogas kvapas. Protezavimo etapas gali prasidėti pasibaigus gijimo laikotarpiui. Apatinio žandikaulio gijimo etapas vidutiniškai trunka apie du mėnesius, viršutinio – apie tris.

Kaip teigia implantuojantis gydytojas M. Bučinskas, pacientas turi žinoti tokius svarbius dalykus, kaip kad:

• kiek vizitų jam reikės, kol turės nuolatinius dantis?

• kas bus, jei dantys suskils arba prireiks korekcijos implantui ar galutiniam vainikui?

• kiek tokie dantys laikys?

• kiek laiko trunka gydymas?

Rinkdamasis pigesnį variantą žmogus nebūtinai sutaupys.

Pažinkite implantuojantį gydytoją ir jo darbo aplinką

Prieš apsispręsdami, kur implantuositės dantis, pabendraukite tiesiogiai su implantuojančiu gydytoju, pasidomėkite jo patirtimi ir taikoma implantavimo metodika. „Pacientui svarbu nebijoti klausti jį dominančių klausimų. Aš tikiu, kad žmogaus pasirinkimas turi būti sąmoningas, todėl dialogas tarp gydytojo ir paciento yra būtinas. Pavyzdžiui, klinikoje „Dantų harmonija“ atliekame modernią diagnostiką kompiuterine tomografija, todėl konsultacijos metu galiu sudaryti individualų gydymo planą ir detaliai papasakoti apie konkrečią paciento situaciją“, – pasakoja M. Bučinskas.

Svarbu ir tai, kad odontologijos klinikos modernumas gali atspindėti požiūrį į gydymo kokybę. „Tikiu, kad įsipareigojimas kokybei lemia nuolatinį tobulėjimą, todėl klinikos „Dantų harmonija“ komanda kasmet dalyvauja gausybėje teorinių ir praktinių odontologijos seminarų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje: JAV, Ispanijoje, Portugalijoje, Rusijoje, Italijoje ir kt. Atnaujiname ir giliname žinias, sužinome naujausias tendencijas, gauname patikimų metodikų rekomendacijų iš mūsų srities specialistų, kurie dirba visame pasaulyje“, – savo darbo filosofija dalijasi „Dantų harmonijos“ vadovas M. Bučinskas.

Domėkitės, kodėl gydytojas dirba su pasirinktais implantais?

„Man svarbiausia kokybiškas gydymas, todėl renkuosi tą dantų implantų gamintoją, kuriuo pasitikiu visu šimtu procentu. Su šiais dantų implantais dirbu jau beveik dešimtmetį. Svarbu ir tai, kad šis dantų implantų gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją“, – apie savo pasirinkimą pasakoja implantuojantis gydytojas M. Bučinskas.

Taip pat verta pasidomėti, kokia yra dantų implantų gamintojo pasaulinė praktika ir istorija. Svarbu ir tai, ar implantavimo metu gydytojas taiko dantų implanto gamintojo siūlomą gydymo technologiją, t.y. ar implantavimas vyksta pagal nustatytą protokolą, kuris yra paremtas ilgalaikiais tyrimais ir gali lemti gydymo rezultato sėkmę.

Kaina

Dantų implantavimas – ilgalaikė investicija, tačiau nereikia pamiršti, kad gydymo rezultatas gali priklausyti nuo to, kokios medžiagos pasirenkamos. Natūralu, kad viso gyvenimo garantiją turintis dantų implantas gali kainuoti daugiau. Dažniausiai tikslią gydymo kainą galima sužinoti tik po asmeninės diagnostikos ir individualios konsultacijos. Pavyzdžiui, paskambinę į skirtingas odontologijos klinikas galite išgirsti skirtingas dantų implantavimo kainas. Tačiau reikėtų pateikti dar vieną klausimą: kas šią kainą sudaro? Administracijoje dirbantys asmenys telefonu gali suteikti bendro pobūdžio informaciją, tačiau juk kiekvieno žmogaus atvejis yra individualus. Ką daryti? Tikslingiausia tiesiogiai pabendrauti su implantuojančiu gydytoju ir gauti jo pateiktą gydymo planą, kuriame taip pat matyti bendros procedūros kaina ir kas ją sudaro.

 

Turite klausimų? Kviečiame registruotis asmeninei konsultacijai pas implantuojantį gydytoją Marių Bučinską.
Registracija telefonu:  +370 610  11 222

Straipsnį taip pat galite skaityti lrytas portale: ČIA