lt

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistų teigimu, dantų tiesinimas turi kur kas daugiau privalumų nei vien tik graži šypsena. Ištiesinę dantis, galite pagerinti savo burnos sveikatą, išvengti medicininių problemų ir atgauti pasitikėjimą savimi. Tai, kas anksčiau buvo laikoma vaikams ir paaugliams skirta procedūra, jau seniai tapo įprasta įvairaus amžiaus žmonėms.

Klinikos profesionalai šįkart apžvelgia pagrindinius dantų tiesinimo privalumus.

Lengviau išsivalyti dantis

Kreivus dantis sunkiau išvalyti, nes jie sukuria vietas, kurių Jūsų šepetėlis nepasiekia. Ten pamažu kaupiasi apnašos ir sparčiau dauginasi bakterijos. Tiesius dantis lengviau valyti šepetėliu ir siūlu.

Savo ruožtu dantų tiesinimas palengvina dantų šepetėlio šerelių patekimą tarp dantų ir tinkamai išvalyti susikaupusias apnašas. Turint tiesius dantis juos lengva valyti, yra mažiau ertmių, kuriose gali kauptis nešvarumai, dantenos išlieka sveikesnės. Tai reiškia, kad užkertate kelią periodonto ligoms, kurios dažniausiai prasideda nuo dantenų uždegimo. Švarūs dantys taip pat padeda išvengti  blogo burnos kvapo, kuris dažnai atsiranda dėl netinkamos burnos higienos.

Atsiranda pasitikėjimas savimi

Kreivus dantis turintis žmonės dažnai vengia šypsotis nuotraukose, realiame gyvenime – dar labiau. Akivaizdu, kad žmonės, turintys tokius dantis, nesijaučia gerai. Dažnai dėl to kyla įvairios psichologinės problemos, sunkiau užmegzti santykius su aplinkiniais žmonėmis. Dantų tiesinimas Jums gali padėti atgauti pasitikėjimą savimi ir džiaugtis gražia bei sveika šypsena. Nauda akivaizdi – didinate pasitikėjimą savimi, o tai gali padėti kasdieniame gyvenime, pagerinti esamus santykius ir netgi suteikti postūmį karjeros srityje.

Lengviau kramtyti maistą

Kitas svarbus dantų tiesinimo privalumas – taisyklingas sąkandis. Pacientai, turintys netiesius dantis, turi netaisyklingą sąkandį. Dėl šios priežasties kramtymas apsunksta, daliai dantų tenka didesnis krūvis. Laikui bėgant, tai gali sukelti dantų nudilimą, žandikaulio kaulo nykimą ir kitas problemas. Be to, dantų emalis ardomas greičiau, sukeldamas spalvos pakitimą, jautrumą ir skausmą. Tiesūs dantys suteikia galimybę valgyti teisingai kramtant. Išsitiesinę dantis, galėsite mėgautis kiekvienu valgymu be skausmo ar diskomforto, o dantys žymiai ilgiau išliks sveiki.

Užkirsite kelią žandikaulio įtempimui ir skausmui

 Žmonės su kreivais dantimis linkę įtempti žandikaulį, kad galėtų koreguoti judesius valgydami ar kalbėdami. Kai kuriais atvejais perkrauti dantys taip pat daro papildomą spaudimą Jūsų dantenoms, žandikauliui ir atraminiam kaului. Laikui bėgant, tai gali sukelti dažnus galvos, ausų ir kaklo skausmus ir kitas problemas.

Dantų tiesinimas Jums padės atstatyti teisingą žandikaulio padėtį. Raumenys taps labiau atsipalaidavę ir galės tinkamai „dirbti“. Be to, tai gali padėti atsikratyti dantų griežimo ar skausmo, be to, jausitės labiau atsipalaidavę, nejusite su dantimis susijusio galvos ar kitokio skausmo (pastarąjį gali sukelti per didelis žandikaulio sąnario įtempimas).

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai užtikrina, kad tiesūs dantys Jums suteiks galimybę jaustis patogiau valgant ir šypsantis bei padės pagerinti savo gyvenimo kokybę.