lt

Dantų protezavimas yra trūkstamų dantų atstatymas (restauravimas). Tai gali būti dantys, tvirtinami ant implantų, vainikėliai, dantų tiltai, lanko atramos protezai („biugeliai“), plokštelės. Dantų protezai padeda atkurti natūralių dantų išvaizdą, funkciją ir pagerinti burnos sveikatą. Paprastai jie yra pagaminti iš biologiškai suderinamų ir prie žmogaus organizmo maksimaliai prisitaikančių medžiagų, tokių kaip cirkonio oksidas, stiko keramika, titanas ir kt.

Trūkstamų dantų atkūrimo laikas priklauso nuo kelių veiksnių, tokių kaip trūkstamų dantų skaičius, trūkstamų dantų vieta ir bendra žmogaus burnos sveikata. Jei trūkstamas dantis sukelia sąkandžio problemas ar turi įtakos kalbai, rekomenduojama jį kuo greičiau pakeisti. Paprastai odontologai rekomenduoja trūkstamus dantis pakeisti per 6–12 mėnesių. Tokiu būdu galima išlaikyti burnos sveikatą ir išvengti tolesnių komplikacijų. Bet kokiu atveju specialistai individualiai įvertina tinkamiausią laiką pakeisti trūkstamus dantis.

Yra keletas priežasčių, kodėl klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja rinktis dantų protezavimą.

 1. Dantų funkcijų atkūrimas. Trūkstami dantys gali turėti įtakos žmogaus gebėjimui kąsti, kramtyti ir tinkamai kalbėti. Dantų protezavimas gali atkurti šias funkcijas.
 2. Estetikos atkūrimas. Dantų protezavimas atkuria estetišką žmogaus šypseną, suteikia daugiau pasitikėjimo savimi.
 3. Būdas išvengti komplikacijų ateityje. Praradus vieną ar kelis dantis, greta esantys dantys gali pasislinkti ar pasisukti, tai žaloja sąkandį ir žandikaulio struktūrą. Be to, dantų netekimas didina likusių dantų ligų ir dantų ėduonies riziką. Dėl trūkstamų dantų gali būti sunku kramtyti, o tai gali sukelti virškinimo problemas. Dantų protezavimas gali padėti išvengti šių problemų.
 4. Žandikaulio struktūros išsaugojimas. Dėl trūkstamų dantų žandikaulio kaulas atrofuoja (nyksta), o tai gali sukelti nemažai bėdų.
 5. Ilgalaikis sprendimas. Dantų protezavimas, ypač dantų implantai, gali tapti nuolatiniu trūkstamų dantų pakaitalu.

Svarbu pasikonsultuoti su odontologu tam, kad būtų pasirinktas geriausias dantų protezavimo būdas. Gydytojas įvertina kiekvieno asmens konkrečius poreikius ir pageidavimus.

Dantų protezavimas: ar būtina speciali priežiūra?

Siekiant, kad dantų protezai tarnautų ilgiau ir atliktų savo funkciją, būtina tinkama priežiūra. Štai keletas patarimų, kaip rūpintis dantų protezais.

 1. Reguliariai valykite dantis ir naudokite tarpdančių valymo priemonesBent du kartus per dieną valykite dantis tam, kad pašalintumėte apnašas ir maisto daleles. Kasdien valykite dantų protezus naudodami minkštų šerelių dantų šepetėlį ir neabrazyvinę dantų pastą.
 2. Venkite kieto ir lipnaus maisto, kuris gali pažeisti arba išstumti iš vietos jūsų dantų protezus. Maistą supjaustykite mažesniais gabalėliais ir lėtai bei atsargiai kramtykite.
 3. Reguliariai tikrinkite dantis odontologo kabinete.
 4. Apsaugokite savo dantis. Sportuodami ar užsiimdami kita fizine veikla, dėvėkite apsauginę dantų kapą, kad apsaugotumėte savo dantų protezus nuo pažeidimų.
 5. Gerkite daug vandens, kad jūsų burna būtų pakankamai sudrėkinta ir sumažintumėte burnos išdžiuvimo riziką, nes tai gali sukelti dantų ėduonį ir dantenų ligas.
 6. Nerūkykite. Rūkymas gali sukelti minkštųjų burnos audinių ligas.