lt

Dantų tiesinimas, dar žinomas kaip ortodontinis gydymas, yra dantų ir žandikaulio atkūrimo procesas, naudojant breketus ir kitus dantų tiesinimo būdus. Dantų tiesinimo tikslas – pagerinti estetinį vaizdą, atkurti sąkandį ir pagerinti burnos sveikatą.

Ortodontinis gydymas tampa vis populiaresnis, nes vis daugiau žmonių siekia pagerinti savo šypsenos išvaizdą ir atkurti dantų funkcijas. Prie augančio populiarumo neabejotinai prisidėjo tai, kad ortodontinės technologijos tapo gerokai pažangesnės, gydymas – veiksmingesnis ir patogesnis. Novatoriški diagnostikos metodai, ortodontinių prietaisų kūrimo įrankiai suteikia galimybę atkurti identišką dantų ir burnos ertmės vaizdą ir kiekvieno poreikiams pritaikyti idealų dantų tiesinimo būdą. Pavyzdžiui, skaidrios  kapos ir vidiniai breketai tapo populiaria alternatyva tradiciniams metaliniams breketams.

Klinikos „Dantų harmonija“ ortodontai vardija dažniausias dantų tiesinimo pasirinkimo priežastis.

 1. Estetinio vaizdo gerinimas. Kreivi arba susigrūdę dantys atrodo neestetiškai, o ortodontinis gydymas padeda sukurti idealų šypsenos vaizdą.
 2. Burnos sveikatos būklės gerinimas. Netinkamai išsidėsčiusius dantis gali būti sunkiau išvalyti, todėl padidėja dantų ėduonies ir dantenų ligų rizika. Dantų tiesinimas gali pagerinti burnos higieną ir bendrą burnos ertmės būklę.
 3. Sąkandžio problemų sprendimas. Netinkamas sąkandis gali sukelti žandikaulio skausmą, galvos skausmą, dantų nusidevėjimą, perkrovą ir kitas dantų problemas. Ortodontinis gydymas gali padėti išvengti arba atsikratyti šių problemų.
 4. Pasitikėjimo savimi atkūrimas. Graži šypsena gali sustiprinti pasitikėjimą savimi.
 1. Ateities problemų prevencija. Ankstyvas ortodontinių problemų gydymas gali užkirsti kelią rimtesnių problemų atsiradimui ateityje.
 2. Natūralių dantų funkcijų atkūrimas. Tiesūs dantys gali pagerinti kramtymo, kalbėjimo ir kitas svarbias funkcijas, todėl daugeliui pacientų ortodontinis gydymas yra viena vertingiausių investicijų.
 3. Ilgalaikių rezultatų užtikrinimas. Ortodontinis gydymas užtikrina ilgalaikius rezultatus, o, tinkamai prižiūrint, rezultatai gali būti ir visam gyvenimui.

Kaip prižiūrėti dantis dantų tiesinimo metu?

Tinkama dantų priežiūra yra labai svarbi norint užtikrinti ortodontinio gydymo sėkmę ir užtikrinti ilgalaikius rezultatus. Štai keletas patarimų, kaip rūpintis savo dantimis dantų tiesinimo metu.

 1. Reguliariai valykite dantis šepetėliu ir dantų siūlu. Dantis valykite du kartus per dieną su fluoro turinčia dantų pasta ir siūlu, kad pašalintumėte apnašas ir maisto daleles nuo breketų ar kitų dantų tiesinimo prietaisų.
 2. Venkite tam tikrų maisto produktų. Reikėtų vengti maisto, kuris yra kietas, lipnus ar saldus, nes jie gali pažeisti breketus ar kitus prietaisus bei padidinti dantų ėduonies riziką.
 3. Sportuodami dėvėkite burnos apsaugą. Jei sportuojate, nepamirškite burnos apsaugos tam, kad apsisaugotumėte nuo pažeidimų.
 4. Reguliariai lankykitės pas ortodontą. Reguliarus patikrinimas ir dantų tiesinimo prietaisų koregavimas yra svarbūs siekiant užtikrinti, kad jūsų gydymas tęstųsi sėkmingai.
 5. Jei kilo kokių nors klausimų, kreipkitės į jus gydantį gydytoją tam, kad užtikrintumėte sėkmingą rezultatą ir galėtumėte džiaugtis gražia ir sveika šypsena ilgus metus.