lt

Estetinis plombavimas yra labai dažna odontologinė procedūra, kurios populiarumas bėgant metams vis auga. Priežastys, anot odontologų, yra įvairios, tačiau dažniausiai siekiama gydyti ėduonies paveiktus dantis. Gana didelę įtaką pasirinkimui turi ir nedidelė kaina atstatant pažeistus dantis, mažas invazyvumas ir puikūs rezultatai.

Estetinis plombavimas – tai kosmetinė dantų procedūra, skirta dantų išvaizdai pagerinti. Dantų paviršius padengiamas specialia medžiaga ir dantys plombuojami juos atkuriant. Procedūros metu galima panaikinti ant dantų atsiradusias dėmeles, ėduonį ir atkurti natūraliai nusidėvėjusius dantis. Specialistai estetiniam plombavimui naudoja medžiagą, kurios spalvą maksimaliai priderina prie natūralių dantų. Tokiu būdu užtikrinama natūrali ir vientisa estetinė išvaizda. Anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, ši procedūra yra paprasta, greita, neskausminga ir nereikalauja jokios anestezijos. Estetinio plombavimo ilgaamžiškumas priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant burnos higieną, mitybos įpročius ir naudojamos medžiagos rūšį.

Klinikos specialistai vardija estetinio plombavimo privalumus.

  1. Apsauga ir tvirtumas. Plombavimas suteikia dantims tvirtumo ir atsparumo nusidėvėjimui, padeda išvengti tolesnio danties pažeidimo, nes, užplombuojamos į ėduonį linkusios vietas, pavyzdžiui, įtrūkimai.
  2. Ėduonies pažeidimų šalinimas. Dažniausia estetinio dantų plombavimo priežastis yra dantų ėduonies sukeltų ertmių taisymas. Plombos padeda atkurti pažeisto danties struktūrą ir funkciją.
  3. Kramtymo funkcijų atkūrimas. Estetinis plombavimas gali pagerinti nudilusio, nuskilusio danties kramtymo funkciją.
  4. Geresnis estetinis vaizdas. Estetinis plombavimas gali pagerinti danties paviršiaus išvaizdą, suteikti dantų spalvai blizgesio ir gylio, todėl dantys atrodo lygesni ir vienodesni.
  5. Dantų jautrumo mažinimas. Jei dantis jautrus dėl ėduonies ar kito pažeidimo, estetinis plombavimas gali padėti sumažinti skausmą ir diskomfortą.
  6. Lengva priežiūra. Plombuotus dantis lengviau valyti ir prižiūrėti, nes nešvarumai sunkiau patenka į dantų tarpus ir kitas vietas.

Kaip žinoti, ar man reikalingas estetinis plombavimas?

Atlikti estetinį dantų plombavimą dažniausiai pasiūlo pats odontologas, pasikonsultavęs su pacientu, atlikęs išsamią burnos ir dantų apžiūrą, prireikus, papildomus diagnostinius tyrimus. Odontologas įvertina danties ar dantų pažeidimo mastą ir pateikia rekomendacijas dėl tinkamiausio estetinio dantų restauravimo tipo, atsižvelgdamas į žemiau išvardintus veiksnius.

  • Kariozinių pažeidimų lokacija ir dydis lemia estetinio dantų restauravimo tipą: plombavimas ar protezavimas būtų tinkamesnis būdas atkurti pažeistus dantis. Jeigu esami pažeidimai ar seni užpildai dideli, dažniausiai rekomenduojamas restauravimo būdas -protezavimas laminatėmis ar vainikėliais.

Estetinis plombavimas finansiškai pigesnė procedūra nei dantų laminatės, bet gali tarnauti trumpesnį laikotarpį