lt

Graži, tolygi balta šypsena – kone kiekvieno žmogaus svajonė. Šiuolaikinė odontologija orientuojasi į estetinį šypsenos tobulinimą ir siūlo daugybę galimybių ją tobulinti be sudėtingų chirurginių procedūrų. Viena iš paprasčiausių estetinės odontologijos procedūrų yra dantų balinimas, tačiau, atsiradus dantų defektams, tokiems kaip skeldėjimas ar spalvos pakitimas dėl dantų ligų, šypsenos estetika atkuriama taikant estetinį plombavimą arba atliekant estetinį atkūrimą naudojant dantų laminates ar vainikėlius. Kai kuriais atskirais atvejais gali būti taikomas šių procedūrų derinys, o sunkiais atvejais – ortodontinis gydymas.

Estetinis plombavimas – viena dažniausiai atliekamų estetinės odontologijos procedūrų pacientams, norintiems išsvajotos šypsenos. Jos metu atkuriami susidėvėję, nuskilę ar kitaip pažeisti dantys. Dantų spalva ir forma koreguojami baltomis estetinėmis dantų plombomis, todėl išgaunama ilgalaikė ir išskirtinai natūrali dantų išvaizda.

Esant būtinybei, galima atlikti ir estetinį plombavimą siekiant suvienodinti dantų proporcijas ir pašalinti tarp dantų esančius tarpus. Tai ypač svarbu turint tarpus tarp priekinių dantų. Tokie pacientai dažnai patiria diskomfortą kasdieniame gyvenime. Estetiniu plombavimu šis defektas gali būti greitai ir neskausmingai ištaisomas.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia dažnai pacientų užduodamus klausimus apie estetinį plombavimą.

Kas yra estetinis plombavimas?

Estetinis plombavimas tai yra pažeistų dantų audinių atkūrimo procedūra. Pastarosios metu danties struktūra atkuriama specialia kompozitine medžiaga, kuri yra sukietinama halogenine šviesa, taip chemiškai sujungiant su dantimi.

Estetinis plombavimas yra minimaliai invazinis dantų spalvos ir formos atkūrimo metodas, naudojamas norint sukurti estetišką šypseną ir pagerinti bendrą burnos sveikatą. Procedūros metu pašalinamas pažeistas danties audinys, kartu išsaugant didžiąją dalį sveiko danties. Dėl naudojamų aukščiausios kokybės medžiagų pacientas gali džiaugtis tvirtesniais dantimis.

Kodėl reikalingos estetinio plombavimo aplikacijos?

Tiek pacientai, tiek gydytojai siekia, kad dantų gydymas būtų efektyvus tiek vizualiai, tiek funkcionaliai. Todėl pagrindinis estetinio plombavimo tikslas yra užtikrinti, kad plombavimo riba būtų nepastebima ir nesiskirtų nuo natūralių dantų.

Ar estetinis plombavimas yra ilgalaikis sprendimas?

Šiuolaikinių technologijų dėka estetinis plombavimas Jums garantuoja kokybišką rezultatą, kuriuo galėsite džiaugtis iki 10 metų. Svarbu tinkamai ir reguliariai prižiūrėti savo dantis ir burnos ertmę, profilaktiškai lankytis klinikoje.

Ar laikui bėgant būtina keisti estetinę plombą?

Estetinės plombos keisti nebūtina, jei Jūsų dantys yra tinkamai prižiūrimi ir dantyje nenustatytas ėduonis.

Ar estetinis plombavimas yra patvarus sprendimas? Ar plombavimas apsaugo dantis?

Atliekant estetinį plombavimą, naudojamos medžiagos tankio lygis yra artimas natūralių dantų tankiui. Medžiagai chemiškai susijungus su dantimis, galima tikėtis dar geresnės dantų apsaugos nuo lūžių.

Turite klausimų? Nežinote, ar Jums tinka estetinis dantų plombavimas? Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pasirengę atsakyti į visus Jūsų klausimus, apžiūrėti Jūsų dantis ir atlikti reikiamus diagnostinius tyrimus.