lt

Estetinis plombavimas tai yra estetinės  odontologijos metodas, kuris padeda atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis. Be to, estetinio plombavimo metu galima padailinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų (diastemas), pakeisti senas, kitokios spalvos plombas. Šis plombavimo metodas yra minimaliai invazyvus.

Klinikos „Dantų harmonija“ profesionalai pateikia svarbiausius dalykus, kuriuos turite žinoti apie estetinį dantų plombavimą.

Kam reikėtų atlikti estetinį plombavimą?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai estetinį plombavimą rekomenduoja pacientams, kurių dantys yra:

  • pažeisti ėduonies (karieso) arba suirę;
  • pakeitę savo natūralią spalvą (pageltę, parudavę);
  • nusidėvėję, nutrupėję, nulūžę;
  • vizualiai neestetiški (pavyzdžiui, yra atsiradę tarpai tarp dantų);
  • patyrę traumas ir jiems reikia atstatymo.

Kodėl verta rinktis estetinį plombavimą?

  • tokios procedūros metu specialistai dantis atkuria sluoksniais, kurie yra maksimaliai artimi natūralaus danties anatomijai; plombuoti dantys įgauna natūralių dantų išvaizdą, spalvą, skaidrumą, formą;
  • krūminių dantų plombavimo metu užpildoma danties ertmė, atkuriama natūralaus danties forma, tokiu būdu užtikrinant efektyvaus kramtymo funkciją, užkertant kelią sąkandžio žemėjimui, dantų migracijai, dantų išilgėjimui;
  • išsaugomi natūralūs danties audiniai.

Kodėl estetinis plombavimas yra svarbus?

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pabrėžia, kad pažeistus ar prarastus dantis būtina tvarkyti. Jei pacientas delsia, ateityje gali kilti gerokai didesnių dantų ir sveikatos problemų. Jei dėl tam tikrų priežasčių (ligų, traumų ar kt.) Jūsų dantys yra pažeisti, jų negydant gali prasidėti irimo etapas. Pradėjus dantims irti, juos atstatyti yra gerokai sunkiau, o kartais – visiškai neįmanoma. Jei danties emalis yra neapsaugotas, nervų kanalai pradedami stimuliuoti, gali atsirasti jautrumas, skausmas. Dažniausiai pacientai negali vartoti šalto, karšto, saldaus, rūgštaus maisto produktų, gėrimų, nes dantys tampa itin jautrūs.

Jei pažeistų dantų negydysite, gali išsivystyti įvairios ligos, nes tokie dantys netenka savo atsparumo savybių, atsiranda palanki terpė bakterijoms veistis. Be to, negydomų (neatkurtų) dantų audiniai yra palankūs ertmių atsiradimui, kurios sukelia skausmą ir ligas.

Estetinis plombavimas, anot specialistų, tinka tiek priekinių, tiek krūminių dantų gydymui. Tokios procedūros metu naudojamos aukščiausios kokybės sertifikuotos plombavimo medžiagas. Pastarosios yra palankios sveikatai, atkuria natūralių dantų spalvą, blizgesį. Iš pažiūros naudojamos medžiagos yra net nepastebimos, nes specialistai parenka individualių dantų spalvą atitinkamą atspalvį.

Estetinis plombavimas yra neskausminga ir diskomforto nesukelianti procedūra. Gydomi dantys ir aplink juos taikoma anestezija (nuskausminimas). Po estetinio dantų plombavimo specialistai rekomenduoja dantis prižiūrėti įprastu būdu – valyti dantų šepetėliu ir dantų pasta, naudoti tarpdančių šepetėlį ar siūlą. Be to, siūloma du kartus per metus apsilankyti pas gydytoją-odontologą dantų poliravimo procedūrai. Pastarosios metu poliruojami tie dantys, kuriems buvo atliktas estetinis plombavimas.

Jei Jūsų dantys yra pažeisti, turite klausimų, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra pasirengę atlikti apžiūrą, reikiamus diagnostinius tyrimus ir pateikti galimą gydymo planą.

 

Dantų Harmonija