lt

Odontologų teigimu, netiesūs dantys, netaisyklingas sąkandis nėra tik estetinė problema. Ilgainiui tai gali tapti rimta fizinės ir psichinės asmens sveikatos problema. Nelygūs dantys pažeidžia šalia esančius sveikus dantis, keičia viso žandikaulio padėtį, priverčia pacientus kompleksuoti, mažiau bendrauti su žmonėmis, nesišypsoti.

Dantų tiesinimo procedūros gali prireikti pacientams, kurie turi bėdų dėl paveldėjimo, dantų susiformavimo per anksti iškritus pieniniams dantims, traumų, žalingų įpročių (kvėpavimo per burną, vaikystėje per ilgai naudoto čiulptuko ir pan.). Šiuolaikinė ortodontija siūlo skirtingus dantų tiesinimo būdus, kurie per maksimaliai trumpą laiką padeda pakoreguoti dantų padėtį ir išvengti didesnių sveikatos problemų.

Kam reikalingas dantų tiesinimas?

Kaip jau minėta, dantų tiesinimas nėra vien tik estetinė problema. Dantų padėties pakeitimas gali išspręsti įvairias burnos ertmės problemas.

  • Netiesūs dantys labiau linkę į ėduonį, taip pat yra gerokai sunkiau išvalyti apnašas ir tarpdančius. Ilgainiui susidarius dideliam apnašų kiekiui gali atsirasti kariesas, pradėti formuotis uždegimas ir teks kreiptis į periodontologijos specialistus.
  • Nelygūs dantys dėvisi netolygiai, nes juos sunkiau prižiūrėti nei tiesius dantis. Turint netaisyklingą sąkandį vieni ar kiti dantys kramtymui naudojami dažniau nei kiti, taigi dantims tenka nevienodas krūvis ir kai kurie dantys dėvisi ir apsineša daug greičiau. Vadinasi, tokie dantys ir genda daug greičiau, be to, gali pradėti skilti, lūžti.
  • Jei Jums prireiks dantų protezavimo ar implantavimo paslaugos, to padaryti nepavyks tol, kol dantys bus netiesūs. Todėl dantis visų pirma reikės ištiesinti ir tik po to protezuoti. Tiesa, dantų tiesinimas vyresnio amžiaus žmonėms dažniausiai užtrunka ilgiau nei jaunesniems.
  • Netiesūs dantys gali sukelti kliūčių ir kalbėjimui, kalbėjimo manierai. Netaisyklinga dantų padėtis gali trukdyti tarti tam tikrus žodžius, garsus. Visa tai gali turėti įtakos ir bendrai savijautai, pasitikėjimui savimi. Dažnas dėl netaisyklingos tarties kompleksuoja, vengia kalbėti su aplinkiniais.

Efektyviausias dantų tiesinimas – breketais, inovatyviausias – Invisalign® kapomis

Dantų tiesinimas breketais yra dažniausiai pasirenkamas dantų tiesinimo būdas. Šiuolaikinės technologijos siūlo pažangius breketus, kurie yra vos pastebimi. Breketai pritaikomi kiekvienam pacientui individualiai atsižvelgiant į dantų padėtį. Speciali plomba padeda breketus pritvirtinti ant kiekvieno danties paviršiaus ir sujungti į lanką, kuris padeda tiesinti dantis.

Įprastai dantų tiesinimas breketais trunka kelerius metus. Dantų tiesinimas breketais galimas tuomet, kai pacientas turi visus nuolatinius dantis. Dantys gali būti tiesinami bet kokio amžiaus žmonėms, tam apribojimų nėra.

Invisalign® kapos – pažangus šiuolaikinis dantų tiesinimo būdas. Šios kapų plokštelės yra pritaikomos individualiai kiekvienam pacientui, yra permatomos ir išimamos. Šios plokštelės yra beveik nepastebimos, jas patogu nešioti, todėl yra dažnas klinikos „Dantų harmonija“ pacientų pasirinkimas.