lt

Įvairios traumos, kariesas, aplink dantis esančių audinių ligos, netaisyklinga dantų padėtis, netaisyklingas sąkandis ir kitos problemos lemia danties, jo dalies ar kelių dantų praradimą. Tokiais atvejais, kai dantų plombavimo nebepakanka, dantų protezavimas tampa kone vienintele išeitimi atkurti prarastus dantis.

Dantų protezavimas – praradus dantį, laukti negalima

Svarbu pabrėžti tai, kad, netekus danties ar kelių dantų, atsiranda ir begalė kitų problemų. Visų pirma, susilpnėja pacientų kramtymas, skrandį pasiekia ne pilnai sukramtytas maistas, dalies maisto produktų apskritai reikia atsisakyti, nes likę dantys nepajėgūs jo sukramtyti. Dėl nesukramtyto maisto ir svarbių žmogaus organizmui maisto medžiagų praradimo gali atsirasti skrandžio sutrikimų.

Netekus danties, didesnė apkrova tenka likusiesiems, todėl jie greičiau dėvisi, praranda pradinę išvaizdą, gali pradėti gesti. Dėl šių priežasčių gali pakisti žandikaulio padėtis, kisti žandikaulio sąnarys. Tuomet gali pradėti skaudėti žandikaulį, o pastarojo judesiai tapti riboti.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad, netekus danties ar kelių dantų, pacientai vengia šypsotis, bendrauti, užsidaro savyje. Tai gali turėti įtakos psichologinių ir psichinių problemų atsiradimui.

Praradus dantį, jo dalį ar net kelis dantis, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, laikas yra kritinis faktorius. Kuo greičiau dantys yra atkuriami, tuo geresnių rezultatų galime tikėtis. Dantų protezavimas nėra vien tik estetinės problemos išsprendimo būdas. Kartu su estetinio vaizdo gerinimu atkuriama įprasta kramtymo funkcija, kalbėsena, žandikaulis apsaugomas nuo irimo ar kitų pažeidimų.

Dantų protezavimas: ką būtina žinoti apie diagnostiką?

Prieš pradedant ruoštis dantų protezavimui klinikos „Dantų harmonija“ specialistai atlieka svarbius diagnostinius tyrimus, įvertina situaciją ir pasiūlo galimus dantų gydymo ir atkūrimo būdus. Pacientams atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka. Prireikus, konsultacijai pasitelkiami implantologai, periodontologai, ortodontai ar kiti specialistai. Jei būtina, prieš dantų protezavimą atliekamos kitos dantų gydymo ir higienos procedūros – profesionali dantų higiena, dantų plombavimas ar kt.

Dantų protezavimas: protezų įvairovė ir pasirinkimas

Šiuolaikinės pažangos dėka galima rinktis iš skirtingų dantų protezavimo būdų ir protezų. Paprastai siūloma rinktis fiksuotus ar išimamus dantų protezus. Fiksuoti protezai yra metalo, bemetalės arba cirkonio keramikos vainikėliai, laminatės, tiltinės konstrukcijos arba protezavimas ant implantų. Išimami protezai gali būti lanko atraminiai arba pilnos/dalinės plokštelės. Protezų pasirinkimas priklauso nuo paciento dantų būklės, finansinių galimybių ir galimo dantų atkūrimo sėkmingumo.

Jei protezavimui pasirenkamas vainikėlis, laminatės ar tiltų konstrukcijos, dantis yra šlifuojamas tol, kol suteikiama reikiama forma. Naudojant specialią medžiagą padaromas dantų antspaudas, pagal kurį pagaminami laikini vainikėliai bei nuolatinis dantų protezas. Nuolatinis dantų protezas yra pritaikomas kiekvienam pacientui.

Jei vis dar abejojate ir nežinote, kaip atkurti prarastą dantį, jo dalį ar kelis dantis, kreipkitės į klinikos „Dantų harmonija“ specialistus. Pastarieji apžiūrės Jūsų dantis, įvertins burnos būklę ir pateiks galimus dantų gydymo būdų variantus.

Dantų Harmonija