lt

Dantų protezavimas neretai siejamas su vyresniųjų karta, tačiau šiandienos odontologijoje jis tampa aktualus ir jaunesniems žmonėms. Naujosios technologijos bei metodai leidžia atstatyti šypseną bet kokio amžiaus žmonėms, padėdami jiems gerinti gyvenimo kokybę.

Protezavimas jaunystėje

Jaunų žmonių tarpe yra nemažai tų , kuriems trūksta dantų. Jei praradote vieną ar kelis dantis, protezų arba dalinių protezų įdiegimas – protingas sprendimas. Gyvenimas be dantų gali sukelti emocines, socialines ir profesines problemas bei nesaugumo jausmą. Prieš aptariant protezavimo naudą, svarbu išnagrinėti dantų praradimo priežastis ir kaip tai gali nutikti jauniems žmonėms.

Dantų praradimo priežastys jauniems žmonėms dažniausiai susiję su dantenų ligomis, tokiomis kaip periodontitas, taip pat tam tikros sveikatos būklėmis, tokiomis kaip skrandžio rūgšties refliuksas ar bulimija. Šios ligos gali sukelti dantų eroziją, kuri galiausiai veda prie dantų praradimo. Be to, sporto traumos taip pat yra viena iš dantų praradimo priežasčių jaunų žmonių tarpe.

Jeigu jums trūksta kelių ar visų dantų, daliniai ar pilni protezai – naudingas sprendimas dantų atkūrimui. Palikti tuščias burnos ertmes yra pavojinga: dantų nebuvimas tam tikrose vietose gali sukelti likusių dantų paslinkimą, o tai turi neigiamą poveikį gebėjimui tinkamai kramtyti. Didelės spragos tarp dantų taip pat kenkia bendram žandikaulio sąkandžiui ir netgi gali pakeisti veido formą.

Pažangi protezų technologija 

Dantų protezų technologija per laiką pasikeitė. Senesnės kartos dantų protezai, kurie dažnai asocijuojasi su vyresnio amžiaus žmonėmis, buvo gaminami iš metalo, porceliano arba net iš gyvūnų dantų, o jų pritaikymas bei priežiūra buvo sudėtinga. Juos buvo nepatogu dėvėti, jie galėjo sukelti diskomfortą ar skausmą, ir neretai atrodė nenatūraliai. Be to, jie neatkūrė pilno dantų funkcionalumo. Tačiau šiuolaikiniai dantų protezai, skirti tiek vyresniems, tiek jaunesniems žmonėms, yra labai skirtingi. Dabar naudojamos naujos medžiagos, tokios, kaip kompozitai ir keramika, atrodo natūraliai bei užtikrina didesnį komfortą. Be to, naudojamos modernios technologijos, tokios kaip 3D spausdinimas ir kompiuterinė tomografija, leidžia detaliai sukurti kokybiškus protezus, individualiai pritaikytus kiekvienam pacientui. Toks protezavimas yra daug patogesnis, efektyvesnis ir estetiškesnis nei kada nors anksčiau.

Trūkstamų dantų pakeitimas turi įvairių privalumų

  • Padidėjęs pasitikėjimas savimi

Ne paslaptis, kad trūkstami dantys neretai sukelia nepasitikėjimą dėl savo išvaizdos. Įsivaizduokite, kad nebus gėda prieš kamerą, kai reikės fotografuotis grupės asmenukėje; ar jaustis nepatogiai įvairiose kitose gyvenimiškose situacijose. Trūkstamų dantų atstatymas gali pagerinti jūsų gyvenimo perspektyvas ir atkurti pasitikėjimą.

  • Užkirstas kelias tolesnei dantų žalai

Palikti tarpai tarp natūralių dantų sukelia spaudimą likusiems dantims, dėl ko jie susidėvi ir laikui bėgant pasislenka burnos ertmėje. Lankstūs daliniai protezai yra puiki galimybė pakeisti keletą trūkstamų dantų, nes jie paprastai yra labiau suderinami natūraliems dantims nei kitos alternatyvos. Jie taip pat stabilizuoja sąkandį ir padeda išlaikyti jūsų dantų tarpusavio suderinamumą.

  • Atkurti sveikos mitybos įpročiai

Tinkama mityba yra gyvybiškai svarbi jūsų sveikatai. Jei jūsų dantys yra pažeisti, didelė tikimybė, jog vengiate sunkiai sukramtomų maisto produktų, tokių kaip šviežių vaisių ir daržovių. Tai gali atsiliepti jūsų bendrai savijautai. Su protezais galėsite mėgautis savo mėgstamais maisto produktais, nejausdami diskomforto ar gebėjimo tinkamai kramtyti. Jūsų dieta gali grįžti į sveiką dienos režimą.

Apart dantų protezavimo naudos, ši procedūra yra ne visada populiari tarp jaunimo dėl vyraujančios nuomonės apie protezus, siejamos su vyresniąja karta. Svarbu pažymėti, kad dantų protezavimas yra medicininė procedūra, skirta pagerinti jūsų dantų sveikatą ir gyvenimo kokybę. Be to, dantų protezai dabar yra sukurti taip, kad atrodytų natūraliai, o daugeliu atveju net ir nepastebimi aplinkinių.

Taigi, nesvarbu, koks jūsų amžius ar socialinis statusas, jei jums būtinas dantų protezavimas, nepamirškite, kad tai yra sprendimas, skirtas padėti jums atkurti sveiką ir gražią šypseną.