lt

Ar žinojote, kad, net praradus vieną dantį, galite pekenkti kitiems dantims, žandikauliui ir sukelti rimtas sveikatos problemas? Net ir prarastas vienas dantis reiškia prarastą atramą, tai gali destabilizuoti kitus jūsų dantis, kurie gali pradėti judėti, krypti į tarpą ir galbūt net iškristi.

Jei Jūsų dantis reikia atkurti ir norite pasiekti kuo geresnių estetinių rezultatų, Jums būtina dantų protezavimo specialisto konsultacija. Šie specialistai sujungia meną ir mokslą tam, kad sukurtų funkcionalią ir estetišką šypseną.

Kodėl pacientai praranda dantis?

Dantų praradimas arba pašalinimas gali būti susijęs su įvairiomis problemomis. Tam įtakos turi tiek kasdieniai įpročiai, dantų higienos stoka, atsiradę uždegimai ar kariesas, tiek įvairios ligos. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai rekomenduoja kasmet atlikti profesionalią dantų higieną, kasdien du kartus ryte ir vakare valyti dantis, naudoti dantų siūlą ir profilaktiškai tikrinti dantų būklę.

Jei jaučiate bent menkiausią skausmą, nedelsiant kreipkitės į profesionalus – yra daugybė priežasčių, galinčių sukelti lėtinį ir ilgalaikį dantų skausmą. Negydomos dantų ligos ar uždegimai, traumos ir pan. gali sukelti dantų lūžius, dantenų kraujavimą, dantų skausmą ir kitas rimtas problemas.

Kraštutiniais atvejais gali tekti atkurti arba pakeisti dantį ar kelis dantis. Jūsų šypsena yra jūsų tapatybės dalis, todėl danties praradimas, skylės dantyse ar spalvos pasikeitimas gali sukelti ne tik fizinį skausmą, bet ir psichologinę traumą.

Kas yra dantų protezavimas?

Odontologija jau daugelį metų ieško vis efektyvesnių būdų, kurie padėtų pakeisti trūkstamus dantis. Dantų protezavimas – tai odontologijos šaka, orientuota į dirbtinius trūkstamų dantų pakaitalus. Mokslinių tyrimų ir naujų technologijų pažangos dėka šiais laikais galima rinktis kelis dantų protezavimo būdus – neišimamus arba išimamus dantų protezus.

Neišimamais dantų protezais vadinami bemetalės keramikos, cirkonio oksido, metalo keramikos vainikėliai; dantų protezų tiltai (tvirtinami ant šlifuotų greta prarasto danties vietose esančių dantų); taip pat gali būti tvirtinami ant implantų.

Išimamais dantų protezais vadinami lanko atramos protezai arba „biugeliai“; dantų plokštelės.

Klinika „Dantų harmonija“ rekomenduoja dėl maksimalaus komforto užtikrinimo rinktis neišimamus dantų protezus – jų nereikės išimti, o priežiūrai pakaks įprastos dantų higienos ir reguliaraus vizito pas specialistą. Be to, gydytojai akcentuoja, kad dėl prarasto danties į specialistus kreiptis nedelsiant. Dantų protezavimas padės atkurti ar restauruoti dantis, sumažinti skausmą ir diskomfortą, sustiprinti greta esančius dantis, pagerinti estetinį vaizdą ir atkurti burnos ertmės sveikatą.

Klinika „Dantų harmonija“ kviečia nedelsti, rūpintis savo dantų sveikata ir puikia šypsena. Jei turite klausimų ar nežinote, koks dantų atkūrimo būdas Jums tinka labiausiai, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai Jus apžiūrės, atliks reikiamus diagnostinius tyrimus, suteiks išsamią konsultaciją ir parengs prarastų dantų gydymo planą.