lt

Ar kada susimąstėte, kokią svarbią funkciją šypsena atlieka Jūsų gyvenime? Žmonės, kurie turi sveikus ir tvirtus dantis, laisvai mėgaujasi skaniausiu maistu. Jie gali gerti karštą kavą ir valgyti ką tik iš šaldiklio išimtus ledus. Negana to, šypsena nevaržo jų laimės ar pasitikėjimo ir yra vizitinė kortelė, kuri išlaisvina, suteikia daugiau džiaugsmo ir leidžia būti savimi. Klinikos „Dantų harmonijos“ specialistų misija yra protezavimo būdu sugrąžinti Jums ne tik prarastus dantis, bet ir atkurti nepriekaištingą šypseną.

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezavimas – tai prarastų dantų atstatymas dantų pakaitalais, kurie savo išvaizda ir funkcija atitinka sveiko danties anatomiją. Su šiuo terminu dažniausiai susiduria pacientai, kurie neteko danties ar yra praradę didžiąją dalį dantų, esančių žandikaulio lanke. Šiuolaikinės technologijos leidžia identiškai atkurti prarastus dantis, todėl galima nesibaiminti dėl danties spalvos ar formos pakitimų.

Kokios yra dantų protezavimo rūšys?

Dantų protezavimas gali būti atliekamas naudojant fiksuotus arba išimamus dantų protezus.

Fiksuoti dantų protezai

  • Metalino keramikos vainikėlius (karūnėles) pacientai dažniausiai renkasi norėdami sutaupyti. Nors jie ir ilgaamžiai, metaliniai vainikėliai yra tamsaus atspalvio, be to, gali sukelti diskomforto jausmą. Burnoje pacientai kartais jaučia metalo skonį.
  • Cirkonio keramikos vainikėliai (karūnėlės) nesukelia alerginių reakcijų. Jie yra ilgaamžiai, be to, puikiai atitinka danties spalvą ir formą. Šie vainikėliai atrodo estetiškai ir natūraliai.
  • Dantų protezų tiltai. Šiuolaikinėje odontologijoje dantų tiltai fiksuojami tik išimtiniais atvejais. Pagrindinis tilto minusas yra tas, jog, norit jį pritaikyti, reikia šlifuoti šalia iškritusio danties ertmės esančius dantis. Tai nėra geras sprendimas, jei šalia esantys dantys yra sveiki. Dantų tiltas rekomenduojamas tik tais atvejais, jei trūksta keleto dantų. Tokiu būdu dantų tiltas atstato kramtymo ir estetinę funkcijas.
  • Laminatės tai yra labai plonos porceliano arba presuotos keramikos plokštelės. Jomis padengiamas priekinis (matomas) dantų paviršius. Toks dantų atkūrimas taip pat vadinamas estetiniu protezavimu ar mikroprotezavimu, mat danties paviršių šlifuoti reikia labai mažai.

Išimami dantų protezai

  • Dantų plokštelės, kurios gali būti standartinės ir elastinės. Tai neilgaamžės, žmonės jas renkasi rečiau, nes plokštelės neužtikrina tokio patikimumo ir patogumo kaip dantų implantai, tačiau jos puikiai tinka pacientams, kurie nenori, kad jiems būtų atlikta chirurginė invazija. Standartinė dantų plokštelė yra gaminama iš rausvos spalvos plastmasinio pagrindo su baltais dantimis. Taip pat gali būti pridedami kabliukai, tvirtinami prie savų dantų. Elastinė dantų plokštelė yra kiekvienam pacientui gaminamas išimamas dantų protezas, tinkamas pavienių ar kelių dantų protezavimui.

Klinika „Dantų harmonija“ gali pasiūlyti Jums tinkamiausią dantų protezavimo būdą. Mūsų komandos specialistai mielai supažindins Jus su protezavimo galimybėmis ir pasiūlys geriausią sprendimą. Turėti gražią šypseną yra įmanoma, todėl nelaukite ir registruokitės vizitui.