lt

Šiuolaikiniai pasiekimai odontologijoje leido padaryti galą dantų netekimui ir pacientams siūlomas puikus sprendimas – dantų protezavimas. Kiekvienas dalinio ar visiško dantų netekimo atvejis yra skirtingas, o pacientas – individualus, todėl gali būti naudojami skirtingi protezavimo būdai. Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai, apžiūrėję paciento burnos ertmę ir atlikę diagnostinius tyrimus, visada pateikia klientui priimtiniausią dantų atkūrimo variantą.

Dantų protezavimas – tinkamiausias dantų atkūrimo būdas, kuomet paciento dantys yra žymiai pažeisti karieso, didelių nehermetiškų plombų, jų dantys yra nudilę ir praradę ženklų kietųjų dantų audinių kiekį. Be to, dantų protezavimas dažniausiai siūlomas atlikus endodontinį danties gydymą (kai dantis praranda gyvybingumą, jo sienelės ar šaknų lūžiai yra gana dažnas reiškinys).

Dantų protezavimas – tai protezavimo paslauga, skirta restauruoti paciento prarastus dantis, siekiant atkurti taisyklingą sąkandį ir prarastus/pašalintus dantis. Šiuolaikinėje odontologijoje naudojami kelių tipų protezai, siekiant visiškai arba iš dalies atkurti paciento prarastus dantis. Jei pacientas neteko danties, jo pilnas vainikas atkuriamas protezuojant ant implantų. Klinikos specialistai šįkart aptaria pagrindinius dantų protezų tipus ir jų ypatumus.

Išimami dantų protezai gali būti skirstomi į dalinius ir pilnus dantų protezus

Išimami pilni dantų protezai šiuolaikinių skaitmeninių protezų gamybos technologijų dėka leidžia pagaminti labai gražias, lengvas, patogias, tvirtai priglundančias protezų plokšteles. Aukštos kokybės išimamos dantų plokštelės praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų ir puikiai priglunda prie dantenų. Kad ir kaip būtų specialistai teigia, kad kartu išimami dantų protezai daliai pacientų sukelia diskomfortą. Mat juos reikia išimti, valyti, ne visiems jie yra labai patogūs.

Daliniai išimami protezai naudojami tada, kai dar yra likę sveikų natūralių dantų. Specialistai juos kruopščiai formuoja, kad maksimaliai priglustų ir prisitaikytų prie burnos ertmėje esančių dantų. Dirbtiniai dantys atitinka Jūsų natūralių dantų spalvą, todėl jie atrodo identiškai. Daliniai protezų spaustukai gali būti pagaminti iš danties spalvos medžiagos, tačiau nėra tokie tvirti kaip metalas. Daliniai protezai dažniausiai gaminami iš standžių medžiagų, tokių kaip akrilas arba metalas.

Fiksuoti dantų protezai, anot klinikos „Dantų harmonija“ specialistų, užtikrina maksimalų komfortą, kramtymo efektyvumą ir estetinį vaizdą. Tokio tipo dantų protezai išties atrodo kaip tikri dantys. Fiksuoti dantų protezai yra dažniausiai naudojamas gydymas ortopedinėje odontologijoje.

Jei nežinote, koks dantų atkūrimo ar gydymo būdas tinkamiausias būtent Jums, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai yra visada pasirengę Jus apžiūrėti, pateikti galimus gydymo būdus ir atsakyti į visus rūpimus klausimus. Specialistai primena, kad, netekus vieno ar kelių dantų, ypatingai svarbu nedelsti ir kiek įmanoma greičiau kreiptis į specialistus. Tai padės užkirsti kelią gerokai didesnėms dantų ir bendros paciento sveikatos problemoms bei leis džiaugtis puikia šypsena per itin trumpą laiką.