lt

Susirgus vidutinio sunkumo ar sunkiu periodontitu, dėl kurio netenkama dantų, po įvairių ligų ir traumų dantų protezavimas tampa vienu iš pirmųjų pacientų pasirinkimu. Turėti visus dantis yra labai svarbu siekiant užtikrinti efektyvų kramtymą, kuris padeda virškinti maistą. Tad net ir praradus vieną dantį, kreiptis į specialistus reikėtų kuo greičiau. Dantų protezavimas išimamais arba neišimamais dantų protezais padeda atkurti dantis, sumažinti įvairių dantų ir dantenų ligų atsiradimą ir vystymąsi ir, žinoma, vėl mėgautis gyvenimu su puikia šypsena.

Klinikos „Dantų harmonija” gydytojai atlieka reikiamus diagnostinius tyrimus ir padeda pasirinkti dantų atkūrimo būdą pagal Jūsų finansines galimybes ir dantų bei burnos būklę. Profesionalai atsakys į visus Jus dominančius klausimus ir padės išsklaidyti visas abejones. Šįkart gydytojai aptaria kelis pagrindinius dalykus, kuriuos reikėtų žinoti netekus net ir vieno danties, bei pataria į odontologijos kliniką kreiptis nedelsiant. Tik tokiu atveju galite tikėtis geriausių rezultatų.

Periodontitas

Periodontitas yra ūmi dantenų infekcijos forma, dar vadinama dantenų liga. Jei negydoma ankstyvosiose stadijose, ši infekcija tampa viena iš pagrindinių dantų netekimo priežasčių. Jei netekote vieno ar daugiau dantų atsiradus infekcijai ir jos nesiimsite gydyti, galite prarasti ir kitus sveikus dantis, padidėja kitų dantų, dantenų ir bendros sveikatos problemų atsiradimo tikimybė.

Žandikaulio kaulų nykimas

Dėl dantų netekimo gali pradėti nykti žandikaulio kaulai. Dantų šaknys stimuliuoja kaulą kramtant maistą, o stimuliacijos trūkumas ilgainiui sukelia kaulų retėjimą. Dantų protezavimas padeda užkirsti kelią žandikaulio kaulų nykimui.

Dantų krypimas į netekto danties pusę

Į dėl trūkstamų dantų atsiradusius tarpus pradeda slinkti gretimi (net i sveiki) dantys, mat dantims tiesiog nėra atramos ir nelieka nieko kito kaip „stumtis“ į tuščią vietą. Priklausomai nuo individualios situacijos, dantys gali susigrūsti arba dar labiau išretėti išjudinus gretimus dantis. Tai gerokai apsunkina burnos higieną ir sudaro palankią terpę veistis bakterijoms, kurios gali sukelti infekciją.

Suprastėjusi gyvenimo kokybė

Prarasti dantys neabejotinai neigiamai veikia ir bendrą Jūsų gyvenimo kokybę. Netekus vieno ar daugiau dantų, tampa sunkiau sukramtyti maistą, kartais net nebeįmanoma valgyti kieto maisto. Tai reiškia ribotą maisto produktų sprektrą ir atsisakymą tokių produktų, kaip, pavyzdžiui, riešutai, kuriuose gausu maistinių medžiagų ir vitaminų. Nesubalansuota mityba gali pakenkti bendrai pacientų sveikatai, susilpninti imuninę sistemą. Be to, trūkstami dantys gali sumažinti Jūsų savivertę, sukelti diskomfortą šypsantis, bendraujant su aplinkiniais, dalyvaujant socialiniame gyvenime.

Jei nerimaujate dėl dantų atkūrimo procedūros eigos, galimų komplikacijų, skausmo ar turite klausimų, klinikos „Dantų harmonija“ specialistai mielai į juos atsakys. Jei bijote skausmo ar labai nerimaujate dėl pačios procedūros, jos metu galima naudoti sedaciją. Reikalingas sedacijos kiekis priklauso nuo kiekvieno paciento, tačiau bendra yra tai, kad vaistai padeda sumažinti nerimą ir tuo pačiu sumažina jautrumą skausmui.