lt

Šiuolaikinius prarastų dantų atkūrimo būdus, anot klinikos „Dantų harmonija“ profesionalų, reikėtų vadinti ne protezavimu, o atkūrimu. Šiuolaikinės technologijos padeda atkurti ne tik estetinę dantų išvaizdą, bet ir visas dantų funkcijas. Nepaisant to, dantų protezavimas vis dar apipintas daugybe mitų ir klausimų.

Klinikos „Dantų harmonija“ specialistai pateikia atsakymus į 3 pacientų dažniausiai užduodamus klausimus.

1. Ar tikrai po dantų protezavimo procedūros privalėsiu atsisakyti tam tikrų maisto produktų?

Tikrai ne. Po dantų protezavimo procedūros galėsite mėgautis norimu maistu ir džiaugtis puikia šypsena.

2. Netekau vieno danties. Ar man tikrai reikalingas dantų protezavimas?

Dažnai pacientai yra linkę manyti, kad prarastas vienas ar keli dantys tėra estetinė bėda ir su ja „susitaikius“ galima gyventi pilnavertį gyvenimą ir toliau. Kad ir kaip būtų, dantis yra labai svarbus mūsų organas. Taip kaip ir kito organo netekimas, dantų praradimas gali sukelti įvairias sveikatos ir psichologines problemas.

Pradėkime nuo to, kad, praradus vieną ar kelis dantis, gerokai sunkiau atsikąsti ar kramtyti tam tikrą maistą, todėl gali tekti atsisakyti mėgiamų patiekalų. Buvusių dantų vietose stringa ir kaupiasi maisto likučiai, o tai kenkia ir kitiems dantims, bendrai burnos higienai. Dėl dantų trūkumo nepilnai sukramtytas maistras gali sukelti įvairius virškinimo sutrikimus.

Ilgainiui keičiasi ir žmogaus veidas, bendra išvaizda ir savijauta. Praradus vieną ar kelis dantis, gali pradėti tirpti žandikaulis, pasikeisti žandikaulio forma. Dėl pakitusios išvaizdos dažnai pacientai vengia šypsotis, bendrauti su kitais žmonėmis.

3. Kaip išsirinkti tinkamiausius dantų protezus?

Atkurti prarastus dantis galima fiksuotais (neišimamais) ir išimamais dantų protezais. Tinkamiausią dantų protezavimo būdą po išsamios apžiūros ir reikiamų tyrimų Jums padės išsirinkti klinikos gydytojas.

Atvykę į kliniką „Dantų harmonija“ galėsite išsakyti savo poreikius ir susipažinti su Jūsų individualiu atveju galimais dantų protezavimo būdais. Diagnostikai, dantų gydymui ir protezų gamybai klinikoje naudojama moderni technika. Diagnostikai naudojama 3D komiuterinė tomografija, atliekamos skaitmeninės panoraminės ir dentalinės rentgeno nuotraukos.

Klinika „Dantų harmonija“ turi CAD/CAM dantų protezų laboratoriją, kurioje preciziškai ir tiksliai kompiuteriu modeliuojami ir gaminami dantų protezai. „NobelProcera“ skeneris suteikia galimybę greičiau gaminti dantų protezus, kontroliuoti viso proceso eigą ir užtikrinti maksimalią kokybę.

Fiksuoti (neišimami) dantų protezai skirstomi į vainikėlius (bemetalės keramikos, cirkonio oksido, metalo keramikos), dantų protezų tiltus, tvirtinamus ant šlifuotų ir greta prarasto danties esančių dantų, ir tvirtinamus ant implantų.

Išimami dantų protezai gali būti plokštelės ir lanko atramos protezai, kitaip dar vadinami „biugeliais“.

Jei vis dar abejojate, kokį dantų protezavimo būdą rinktis, kas labiausiai tinka būtent Jums, užsukite konsultacijai. Klinikos specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus ir pateiks galimus dantų atkūrimo būdus.