lt

Dantų implantavimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu į žandikaulio kaulą įsriegiamos dirbtinės dantų šaknys (panašios į varžtus) siekiant pakeisti trūkstamus dantis. Šios dirbtinės dantų šaknys suteikia atramą dantų protezams (vainikams, tiltams ar protezams). Ši procedūra tinkama daugeliui žmonių, tačiau klinikos „Dantų harmonija“ specialistai visada rekomenduoja atsakingai pasirinkti tiek modernią techniką naudojančią kliniką, tiek joje dirbančius patyrusius specialistus.

Įprastas dantų implantas susideda iš 3 dalių: implanto korpuso, atramos ir dantų protezo. Implanto korpusas pagamintas iš titano arba cirkonio oksido. Odontologas arba burnos chirurgas implanto korpusą chirurginiu būdu įdeda į žandikaulio kaulą po dantenomis. Tada kaulas auga ir susilieja su implanto korpusu. Šis procesas gali trukti kelis mėnesius (nuo 4 iki 6 mėnesių), priklausomai nuo kaulo kokybės. Po to odontologas arba burnos chirurgas prie implanto korpuso pritvirtina atramą ir dantų protezą.

Ar jūs esate tinkamas kandidatas dantų implantavimo procedūrai?

Jums trūksta vieno ar daugiau dantų? Esate tinkamas kandidatas dantų implantavimo procedūrai, jei:

 • turite sveiką kaulą ir sveikas dantenas;
 • Jūsų dantų kaulai turi pakankamai storio ir ilgio;
 • neturite sveikatos problemų, kurios gali turėti įtakos kaulų gijimui;
 • nerūkote;
 • laikotės geros burnos higienos.

Galite pasikalbėti su savo odontologu ir po reikiamų tyrimų išsiaiškinti, ar dantų implantavimo procedūra Jums tinka.

Dantų implantavimas tinka beveik visiems pacientams, tačiau jo reikėtų vengti:

 • vaikams ir paaugliams;
 • nėštumo metu;
 • kai žandikaulio sinusas arba nervai yra per arti implanto;
 • kai susiduriate su bruksizmu;
 • jei pernelyg dažnai rūkote;
 • jei piktnaudžiaujate alkoholiu ar narkotikais;
 • pacientams, kuriems taikoma radioterapija;
 • pacientams, sergantiems prastai kontroliuojamu cukriniu diabetu, inkstų ar kepenų ligomis, ūmine infekcine, imunologinėmis ligomis, osteoporoze, aktyviu vėžiu.

Svarbu pastebėti, kad cukrinis diabetas ir rūkymas padidina dantų implantavimo procedūros nesėkmės riziką. Kad ir kaip būtų net ir tokiems pacientams galimas dantų implantavimas. Kiekvienas pacientas ir jo sveikatos bei burnos ertmės būklė yra vertinama individualiai.

Koks yra dantų implantavimo procedūros sėkmės rodiklis?

Dantų implantavimo procedūros sėkmės rodiklis yra daugiau nei 95%. Procedūros sėkmė yra susijusi su anksčiau minėtais rodikliais tokiais kaip:

 1. kaulų kokybė;
 2. dantenų būklė;
 3. gydytojo įgūdžiai, kvalifikacija ir patirtis;
 4. paciento burnos higiena ir pooperacinių nurodymų laikymasis;
 5. sveikatos sutrikimai, tokie kaip cukrinis diabetas ir pan.

Jei Jums trūksta vieno danties arba kelių, dantų implantavimas yra geriausias gydymo būdas pakeisti trūkstamus dantis. Apsilankę klinikoje ir atlikę reikiamus diagnostinius tyrimus gausite išsamią informaciją apie galimus dantų atkūrimo būdus ir gydymo eigą. Pirminio susitikimo metu Jus gydantis gydytojas apžiūrės jūsų burnos ertmę, padarys rentgeno nuotrauką, kitus diagnostinius tyrimus, išsiaiškins Jūsų lūkesčius ir, jei yra, sveikatos sutrikimus bei įpročius. Turėdami visą informaciją, klinikos specialistai nusprendžia, ar Jums tinkamas dantų implantavimas, supažindina su procedūros eiga ir kita svarbia informacija.