lt

Dantų implantavimas yra pažangiausias ir ilgaamžiškiausias dantų atstatymo metodas. Implantas – mažas titaninis varžtelis, kuris chirurginiu būdu yra įsriegiamas į žandikaulį prarasto danties vietoje, kaip šaknies pakaitalas, ant jo yra tvirtinama bemetalės keramikos danties karūnėlė. Dėl savo porėto paviršiaus implantas greitai ir tvirtai suauga su kaulu. Implantais galima atkurti vieno, kelis ar net visus žandikaulio dantis.

Dantų implantavimui nėra taikomi jokie apribojimai, jie gali būti sriegiami bet kokio amžiaus pacientams, tačiau svarbu, kad žandikaulis būtų pilnai susiformavęs, įprastai tokios procedūros atliekamos pacientams nuo 18 metų amžiaus. Išimtys gali būti taikomos jei yra tam tikrų patalogijų dėl sutrikimų.

Dantų implantacija yra visiškai nepavojinga žmogaus organizmui, nes titaninė medžiaga dažniausiai nesukelia jokių alerginių ar atmetimo reakcijų. Dantų implantavimui naudojamos naujausios technologijos padeda atsikratyti diskomforto kalbant ar valgant, atsiradusio iškritus vienam ar keliems dantims, atstatomas šimtaprocentinis kramtymo efektyvumas, taip pat galima pasiekti ir nepriekaištingų estetinių rezultatų. Su implantais – lyg su tikrais dantimis, implantuoti dantys yra pritaikomi prie žandikaulio struktūros. Gydant bedantę burną implantais – atkuriama natūrali veido struktūra. Dantų implantai nepažeidžia šalia esančių dantų, apsaugo juos nuo šlifavimo, būtino taikant įprastą dantų atstatymą tradiciniais protezavimo metodais. Implantas padeda išvengti kaulo irimo ir tirpimo, nes yra pakeičiamas ne tik danties vainikas, bet ir pati šaknis, suteikianti žandikauliui atramą. Tokiu atveju dantų implantavimas garantuoja ilgaamžiškumą, o reguliariai ir tinkamai prižiūrimi dantys gali tarnauti ir visą gyvenimą.

Dantų implantavimas vyksta keliais etapais. Prieš dantų implantacijos procedūrą yra atliekama diagnozė, kurios metu yra įvertinami visi erdviniai žandikaulio, dantenų parametrai, sąkandis, gretimų dantų būklė, kaulo kiekybinė ir kokybinė charakteristikos, nervai.

Tam, kad būtų įmanoma atlikti dantų implantavimą reikalingi keli aspektai – implanto įtvirtinimui turi būti pakankamai kaulo, pakankamai vietos dantų karūnėlėms, taip pat būtina tvarkinga burnos higiena. Dantų implantacijos metu įprastai suleidžiama vietinių nuskausminamųjų, tad pacientas visos procedūros metu lieka sąmoningas. Implantacijos metu kaule paruošiama tinkama vieta, į kurią įtvirtinamas implantas ir prie jo pritvirtinama laikinoji danties karūnėlė gijimo periodui. Operacijos vieta užsiuvama, o siūlės pašalinamos maždaug po savaitės. Gijimo procesas, kuris trunka iki trijų mėnesių, kol implantas tvirtai įauga į žandikaulį. Vėliau nuimamas dantų lanko atspaudas, kuris leidžia pagaminti paciento sąkandį atitinkantį nuolatinį, cirkonio oksido, vainikėlį, kuris yra pritvirtinamas prie implanto vietoje laikinojo danties.

Kiekvienas dantų gydymo ir implantavimo atvejis yra skirtingas, todėl būtina išsami specialisto konsultacija, kurios metu aptariami poreikiai ir galimybės.

Dantų Harmonija